1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü Coşkuyla Kutlandı

Uşak’ta 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü büyük bir coşkuyla kutlandı.
Çeşitli sendikaların ve siyasi partilerin katıldığı kutlama, işçi ve emekçilerin sloganlar ve pankartlar eşliğinde gerçekleştirildi. Eski belediye binası önünden anıt önüne kadar yapılan yürüyüşte, işçi ve emekçilerin bir araya gelerek dayanışma gösterisi yaptı.

Kutlama boyunca, işçi ve emekçilerin haklarını savunan sloganlar atıldı ve pankartlar taşındı. İşçilerin daha iyi çalışma koşulları ve adil ücret taleplerinin yanı sıra, emeklilik hakları ve sosyal güvence gibi konular da dile getirildi.
Sendika temsilcilerinin yaptığı konuşmalarda, işçilerin sorunlarına dikkat çekilirken, hükümetin bu konularda daha fazla adım atması gerektiği vurgulandı. Ayrıca, işçilerin haklarına saygı duyulması gerektiği ve işçilerin sadece çalışma hayatında değil, sosyal hayatta da güçlendirilmesi gerektiği belirtildi.

Yalçındağ “ Kıdem Tazminatımıza Dokundurtmayacağız''

Çim-se İş Sendikası Uşak Şube Başkanı Ali Murat Yalçındağ konuşmasında işçi haklarının korunması için yılmadan ellerinden geleceklerini yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Ertunç “Kendilerini işin içinden sıyıramayacaklar''

Eğitim Sen Uşak Şube Başkanı Deniz Ertunç  konuşmasında Gezi Parkı Olayları ve Deprem Felaketinden bahsetti. Gezi Parkı direnişçilerine selam gönderdikten sonra Deprem Felaketinde oluşan yıkımların sorumlularına ''Bir kaç açıklama ve Tutuklama ile Kendilerini işin içinden sıyıramaycaklar'' Dedi.

Gün “İşçi ve Emekçiler Nefes Alamaz Hale Geldi''

Birleşik Kamu İş Uşak İl Temsilcisi Bülent Gün konuşmasında hükümetin yanlış ekonomi politikalarından ve ekonomik sınıf ayrılıklarından bahsederken ''Ülkede Orta sınıf diye bir kavram kalmamış yoksul ile zengin arasındaki makas daha da açılmıştır'' Dedi.

Kutlamaya Katılan Sendikalılar ve Siyasi Partililer Uğur TV’ye Konuştu

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına katılan sendikalılar ve siyasi partililer, Uğur TV mikrofonlarına konuştu. Kutlamaların önemine değinen katılımcılar, işçilerin haklarının korunması ve geliştirilmesi gerektiği mesajını verdi.

Tören sonunda müzik eşliğinde halay çekildi.
 

Editör: Uğur Medya