Yüzlerce Genç Filistin İçin Yürüdü
Uşak’ta Genç Kuşak ve Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İsrail’in Filistin’e uyguladığı soykırıma karşı Uşak Üniversitesi’nden başlayarak Yeşil Karaağaç Mesire alanına kadar yürüyüş gerçekleştirildi.

Sivil ve Çocuklara Saldıran İsrail’e Dur Dediler
Yürüyüşe Uşak Genç Kuşak topluluğu, Uşak İl Milli Eğitim öğrencileri, Türkiye Gençlik Vakfı Uşak temsilcileri, Uşak Gençlik Merkezi ve yüzlerce öğrenci katıldı. 
Katılımcılar, ellerinde Filistin ve Türk bayrakları taşıyarak ve İsrail'in Filistin halkına yönelik zulmünü kınayan sloganlar atarak yürüdüler.
Yürüyüşün sonunda Yeşil Karaağaç Mesire alanına ulaşıldı ve burada Filistin için dua ve şiirler okundu. 
Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Kenan Daş, burada yaptığı konuşmada Kudüs'ün önemine vurgu yaparak, İsrail'in Filistin üzerinde uyguladığı zulmü kınadığını ifade etti.

Daş “Mescid-i Aksa Müslümanlarındır”
Daş “Hadis-i şerifte ya orada ibadet edin ya orayı imar edin bu hadis-i şerif ile Kudüs'e ne kadar kıymet verildiğini bize anlatıyor.” Dedi.

Uşak'ta Akıllı Durak Hizmeti Başladı Uşak'ta Akıllı Durak Hizmeti Başladı

Daş “İsrail ve Yahudiler Korkaktır”
Daş “İsrail korkaktır, Yahudiler korkaktır, tarih boyunca da bu böyle olmuştur. Müslümanlar birleştiği zaman 8 milyonluk Yahudi Devleti 2 milyar Müslüman’a kafa tutamayacağını biliyor ama bizim dağınık bir şekilde olduğumuzu aramıza soktuğu fitneleri biliyor ve biz birleşemiyoruz. Ne zaman birleşirsek işte o zaman İsrail diye bir devlet kalmayacak arkadaşlar.” Dedi.

Daş “Bugün Yaptığımız Yürüyüş Dilimiz Yaptığımız Mücadeledir”
Daş “Biz bir şey yapamıyoruz hocam diyebilirsiniz. Hadis-i şerifi hatırlayın. Peygamberimiz diyor ki “Ya elinizle ya dilinizle ya da kalbinize buğzedeceksiniz.” Diyor. Evet elle şu an gücümüz yetmiyor ama bizim bugün yaptığımız yürüyüş dilimizle yaptığımız bir mücadeledir.” Dedi.

Editör: Uğur Medya