Yalım, mültecilere ilişkin daha önce yaptığı bir açıklamada hiçbir Afgan ve Suriyeli'ye işyeri açma ruhsatı vermeyeceğini belirtti. Kendisinin artık mülteci istemediğini vurgulayan Yalım, hatalı davrananları kulağından tutup atmaktan çekinmeyeceğini dile getirdi.

Yalım “Hiçbir Afgan’a, Suriyeli’ye işyeri açma ruhsatı vermeyeceğim. Ben artık mülteci istemiyorum.

Bayram Tatilinde Uşak’ta Trafik Düzenlemesi Bayram Tatilinde Uşak’ta Trafik Düzenlemesi

En ufak bir yanlış yapanı kulağından tutup atmazsam şerefsizim. 31 Mart’tan sonra söz verdiğim gibi yeni Suriyeli-Afgan kabul etmeyeceğim. Güzel Uşak’ım daha fazla bu kadar mülteciyi kaldıramaz, bugüne kadar gelenler geldi. Artık yeter”

Seçim sonuçlarına dair de bir değerlendirme yapan Başkan Özkan Yalım, “2-3 aydır tarihi fark ile seçimi kazanacağımızı söylüyordum.

Uşak’tan biz bu işareti almıştık. Öncelikle ekibimizle ciddi bir çalışma yaptık. Uşak’ın önemli sorunları vardı ve biz bu sorunları tespit ettik.

Bu sorunları da Uşaklılara çok iyi bir şekilde anlattık. Üç dönem milletvekili olduğum için de Uşak’ın bütün sorunlarına hakimdir. Bunlara dair projeler üretip anlattık. Vatandaşımız da bize gereken desteği verdi.

Bundan sonra Uşak için hizmet verip Uşaklıların sorunlarına dair ne söz vermişsek tek tek hepsini gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesapları üzerinden de Uşak'a yeni mülteci alınmayacağını ve Afgan ile Suriyelilere işyeri ruhsatı verilmeyeceğini duyuran Yalım, "Gelenler geldi, artık yeter" dedi. Seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yalım, uzun süredir seçimi kazanacaklarını öngördüklerini ve Uşaklıların desteğiyle bu hedeflerine ulaştıklarını ifade etti.

Önceki milletvekilliği deneyiminden kaynaklı olarak Uşak'ın sorunlarına hâkim olduğunu belirten Yalım, bu sorunlara yönelik projeler ürettiklerini ve vatandaşların kendilerine gereken desteği verdiğini dile getirdi. Bundan sonra da Uşak için hizmet vereceklerini ve vatandaşların sorunlarına dair verdikleri sözleri tek tek yerine getireceklerini belirtti.

Son olarak, 31 Mart'tan sonra yeni Suriyeli ve Afgan mültecileri kabul etmeyeceklerini vurgulayan Yalım, Uşak'ın artık daha fazla mülteciyi kaldıramayacağını ve bugüne kadar gelenlerin yeterli olduğunu dile getirdi.

Editör: Uğur Medya