Yalım, belediyenin 1.4 milyar lira civarı bir borçla devraldığını ve hizmetlerin yetersiz olduğunu belirterek “Belediyenin borcu çok yüksek. Henüz daha net rakamı çıkaramadık. 1.4 milyar liralık borç olduğunu tahmin ediyorum. Belediyenin çok fazla bir şey yapmadığı için proje yok denebilir. Bir kaç binası var. Bazı vakıflara hizmet için binalar açılmış. Özellikle gençlere yönelik. Otogar yok, raylı tramvayı yok. Komşumuz Afyonkarahisar’da termal su ile ısınırken Uşak’ta yok. Hiç proje yapılmamış. Hiç bir şey yapmamışlar. Sadece harcamışlar. Bol bol harcama var.” İfadelerini kullandı.


Özellikle vakıflara yapılan harcamaların abartılı olduğunu “ Vakıflara aktarma yapılmış. Aktarma yapılırken de abartılı harcamalar yapılmış. Bütçeleri afaki yüksek.” İfadeleriyle belirterek israfa son vereceklerini vurguladı.
Başkan Yalım, Sözcü Gazetesine yaptığı açıklamada yapacağı hizmetleri de aktardı. Uşak’ta sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi, spor komplekslerinin kurulması ve yerel ürünlerin markalaşması gibi hizmetleri planladıklarını da belirtti.


Uşak’ın önemli sorunlarından birinin sağlık hizmetlerine ulaşım olduğunu ve mahallelere acil sağlık müdahale merkezleri açarak bu sorunu çözeceklerini belirten Yalım Uşak’ın bir diğer büyük sorunu olan Havalimanı konusuna da değindi. Yalım Zafer Havalimanı sorunu üzerine “Ankara Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda bizim kardeş belediyemiz. Zafer Havalimanı sorunu var. Yolcu başına iç hatlarda 2 Euro, dış hatlarda 4 Euro garanti verildi. 1 milyon 300 bin liralık yolcu garantisi var. Her yıl artıyor. Yüzde 98 yanılma payı ile devam ediyor. Bu nedenle Uşak havaalanını kapattılar. İstanbul’dan Uşak’a gelen bir kişi üç saatte ulaşıyor. İki saat uçağı bekleme süresi var.” Dedi.

Azerbaycan Bağımsızlığının 106. Yılını Kutluyor Azerbaycan Bağımsızlığının 106. Yılını Kutluyor

Özkan Yalım, Uşaklılara hatta yurt dışında ve başka şehirlerde yaşayan Uşaklılara da teşekkür etmeyi unutmayarak belediyeyi düzlüğe çıkarmak için gereken çabayı göstereceğini belirtti.

Editör: Uğur Medya