Geçtiğimiz günlerde AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş’in  “Yaparsa Yalım yapar sloganı bizim, o yaparsa kendine otel yapar” sözleri üzerine Özkan Yalım’dan açıklama geldi.

Özkan Yalım “Ben bunca insana iş verirken sen ne yaptın İsmail Güneş?” sorusu başlayan sosyal medya paylaşımında "Değerli hemşerilerim, sizlerin yoğun talepleri üzerine açıklama yapma ihtiyacı duydum. Sayın Milletvekilimiz, geçmiş dönemde birlikte görev yaptığımız Sayın İsmail Güneş, 'Yaparsa Yalım yapar' sloganı bizim, o yapsa yapsa otel yapar demiş. Evet, doğru; Sayın önceki meslektaşım, ben otel yaptım, Sivaslı'da ve Uşak'ta birçok iş yeri, akaryakıt istasyonları inşa ettim. Yüzlerce insanımıza iş imkanı sağladım ve memleketime yatırım yaptım. Milliyetçi bir insan olarak, Uşak'ımı sevgi ve bağlılıkla kucaklayarak kazancımı memleketime getirdim.

Ayrıca, belediyelerimizin, Uşak emniyetimizin ve Sivaslı Belediyemizin sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştım. En önemlisi, rahmetli babam adına Uşak'ta 5 ilçede sadece Sivaslı da bulunan Dursun Yalım Fen Lisesi'ni yaptırdım. Bu okulu 24 derslik olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na hibe ettim.

Ancak, bu olumlu çabalarıma rağmen Sayın İsmail Güneş'e soruyorum: Sen ne yaptın? Devlet hastanesi yıkıldı, yeni bir devlet hastanesi yaptırmadın. Uşak Araştırma Hastanemizde doktor eksikliği konusunda bas bas bağırdım, ancak doktor getiremedin. İşte ben bu kadar insanı istihdam ederken, sen ne yaptın? Bu soruları tüm vatandaşlarımızın takdirine sunuyor, hepinize sevgi ve saygılarımı iletiyorum." İfadelerini kullandı.

Editör: Uğur Medya