Meteoroloji yetkilileri, bu hafta boyunca sıcaklıkların 5 ila 10 derece arasında yükseleceğini belirtiyor. Bu sıcaklık değerleri hem şehirde yaşayan vatandaşları hem de tarım sektörünü olumsuz etkileyebilir.

Yüksek sıcaklıklarla birlikte güneş çarpması, dehidrasyon ve sıcak çarpması gibi sağlık sorunları artabilir. Uzmanlar, bu dönemde özellikle yaşlılar, çocuklar ve kronik sağlık sorunları olan kişilerin güneş altında uzun süre kalmamalarını ve yeterli sıvı tüketmelerini öneriyor.

Uşak Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, 11 Temmuz Salı ve 16 Temmuz Pazar günlerinde kentte hava sıcaklıklarının 5 ila 10 derece arasında artması bekleniyor.

Açıklamada, vatandaşların günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Valiliğin yapmış olduğu uyarı şu şekilde;

Hava Sıcaklıkları Artarak Mevsim Normalleri Üzerine Çıkacak!

Yapılan son değerlendirmelere göre; 11.07.2023 Salı gününden itibaren bölgemizin (Afyonkarahisar, Denizli ve Uşak) sıcak hava dalgasının etkisine gireceği tahmin ediliyor. Hafta ortasından itibaren sıcaklıkların mevsim normallerinin 5 ila 10 derece üzerine çıkması bekleniyor.

Sıcak hava dalgası nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Başlangıç: 11.07.2023 - 12.00

Bitiş:16.07.2023-21.00

Editör: Uğur Medya