Diyanet İşleri Başkanlığının koordinesinde Uşak İl Müftülüğü tarafından organize edilen etkinlik, Uşak'ta bulunan Fatih Ünal Cami'sinde gerçekleşti. Yarışmaya, Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illerinden birinci olan katılımcılar iştirak etti.

Yarışmanın amacı, Kur'an-ı Kerim'in güzel bir şekilde okunarak anlaşılmasını teşvik etmek ve gençler arasında bu değerli mirasa olan ilgiyi artırmaktı. Katılımcılar, jüri üyeleri önünde Kur'an-ı Kerim'i en güzel şekilde okuma yeteneklerini sergiledi.

Yarışmanın erkekler kategorisinde birinciliği İzmir'den Emirhan Aydın elde ederken, ikincilik Manisa'dan Yusuf Gündüz ve üçüncülük Denizli'den Muhammed Enes Taştan'ın oldu. Kızlar kategorisinde ise birincilik İzmir'den Vildan Karaney'in, ikincilik Aydın'dan Hayrunnisa Dumrul'un ve üçüncülük Uşak'tan Meryem Ravza Oktay'ın oldu.

Uşak İl Müftüsü Burhan Çakır, yarışmaya katılan tüm öğrencilerin gönüllerin birincisi olduğunu vurgulayarak, Kur'an'ın önemini anlamak ve yaşamak adına bu tür etkinliklerin değerli olduğunu belirtti. Çakır, "Dereceye giremeyen hiçbir yavrumuz üzülmesin. Buraya kadar gelip bu cesareti göstermeleri yeterli. Bizler birer Müslüman olarak Kur'an'a her zaman sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu programlar, Kur'an'ı gönüllere yerleştirme anlamında da çok önemsiyoruz." ifadelerini kullandı.

Programa, İzmir Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Ahmet Şamil Ok da katılarak etkinliğin önemine vurgu yaptı.

Editör: Uğur Medya