Törene Uşak İl Jandarma Komutanı Fahri Semiz, Uşak İl Emniyet Müdürü Ayhan Karaduman, teşkilat personelleri katılım sağladı.

Anıt önünde düzenlenen törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Uşak İl Jandarma Komutanlığı tarafından çelenk bırakıldı.

İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Ergün Yılmaz günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Jandarma Teşkilatı’nın 184. yıl dönümünü büyük gurur, mutluluk ve heyecan içinde kutladıklarını ifade etti.

Yılmaz “Jandarma Teşkilatı’nın 184. Yıl Dönümü Kutlu Olsun”

Yılmaz “Türk milletinin sonsuz güvenliğine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarması, kurulduğu günden bugüne günlük yaşamının her alanında ülkemizin her noktasında gece gündüz sıcak soğuk yağmur çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş bundan sonra da olmaya devam edecektir. Yerleşik kurum kültürü ve kimliğine sahip personeli ile Jandarma Üstün birlik ve silah arkadaşları ruhu vatandaşa insan merkezli adaletli sevgi ve şefkatle birleştirici ve kucaklayıcı yaklaşımıyla her zaman milletinin yanında yer almıştır ve almaya da devam edecektir.”

Yılmaz “Atatürk ve Silah Arkadaşlarını Saygıyla Anıyoruz”

Yılmaz “Jandarma Teşkilatı’nın 184. yıl dönümü vesilesiyle başta ulu önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ulusumuzun birlik, beraberliği, vatanımızı bölünmez bütünlüğü ve Cumhuriyet’imizin temel niteliklerinin muhafazası için canlarını seve seve feda eden, aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle, şükranla anar Jandarma Teşkilatı’nın fedakâr personeli ve ailelerine sağlık mutluluk ve esenlikler dilerim. 184 yıldır ulusuna ve ülkesine hiçbir karşılık beklemeksizin fedakârca, kahramanca hizmet eden tarihi şan, şöhret ve üstün başarılarla dolu kanunun ordusu Jandarma Genel Komutanlığı’nın tüm personeli adına bu mutlu günümüze teşriflerinizden dolayı en değerli saygılarımı sunarım. Arz ederim.” Dedi. 

Editör: Uğur Medya