Öğrenciler Acil Servise Akın Etti

Uşak'ta bulunan bir ilkokulda bugün yaşanan acı bir olay, öğrencileri ve velileri korkuttu. Kantinden yedikleri yemeklerin ardından bir grup öğrenci, mide bulantısı ve kusma gibi şikayetleriyle Uşak 112 Acil servise akın etti.

Hastaneye kaldırılan öğrenciler, doktorların müdahalesiyle durumlarının stabil olduğu belirtildi. Yetkililer, öğrencilerin sağlık durumlarını yakından takip ettiklerini ve gerekli tedbirlerin alındığını ifade etti.

Uşak 112 Acil Servise gelen Uşak Valisi Turan Ergün öğrencilere ve velilere geçmiş olsun dileklerinin ardından olayla ilgili açıklama yaptı.

Ergün ''Öğrencilerin Herhangi Bir Hayati Tehlikesi Yok''

Ergün “Bugün akşam saatlerinde bazı öğrencilerimiz bir ilkokulda öğlen kantinden tavuk döner ve pilav yemişler. Akşam saatlerinde bir kısmında kusma ve mide bulantısı meydana gelmiş, bu şikayetlerle hastaneye başvurmuşlar. Bu sayı artınca arkadaşlar bütün öğrencileri aradılar. Biz de hastaneye geldik, bu zamana kadar toplam 65 öğrencimiz müracaat etmiş. Bunlardan 32 tanesi tedavileri tamamlanarak gönderildi. 3 Hastamız yatarak tedavi ediliyor biz onları da gezdik. Bizi sevindiren şu; herhangi bir hayati tehlike yok Allah'a şükür şu an itibariyle. Olayla ilgili adli ve idari soruşturmayı başlatıyoruz. bunun sonuçları da daha sonra kamuoyu ile paylaşılır. Tekrardan hem öğrencilerimize hem de öğrenci velilerimiz geçmiş olsun diyorum'' Dedi.

Olayla İlgili Adli ve İdari Soruşturma Başlatıldı

Olayın ardından Uşak Valiliği ve Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, konuyla ilgili geniş çaplı bir inceleme başlattı. Yemeklerin hazırlandığı kantin ve yemek tedarikçisi detaylı bir şekilde incelenirken, ilgili merciler gerekli önlemleri aldı.

Editör: Uğur Medya