Uşak’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlandı

Uşak'ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlamaları, 15 Temmuz şehitler meydanında büyük bir coşkuyla kutlandı.

Mehteran Takımı Gösterisi Eşliğinde Kortej Yürüyüşü Gerçekleşti

Demokrasi ve Milli Birlik Günü için Uşak’ta kortej yürüyüşü gerçekleşti. Kortej yürüyüşü mehteran takımı gösterisi eşliğinde gerçekleşti.

Uşak’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için düzenlenen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla sonrasında Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle Başladı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında yapılan kutlamada Uşak Valisi Turan Ergün, AK Parti Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş ve Fahrettin Tuğrul konuşma yaptı.

Açılış konuşmasını yapan Vali Ergün tüm Türk milletinin 15 Temmuz demokrasi ve milli birlik gününü kutlayarak, 15 Temmuz 2016’da Türk milletinin kahramanlık destanı olarak tarihe geçtiğini ifade etti.

Ergün ‘’Hiçbir Zaman Rahat Durmadılar, Durmayacaklar!’’

Ergün ‘’Bu millet bin yıldır üzerinde yaşadığı topraklarda kendini yok etmek isteyen düşmanlara ve bedhahlara 26 Ağustos 1922’de ve içinde yaşadığımız bu topraklarda dahil olmak üzere nasıl bir kez daha dur demiş ise İstiklal Marşını kazanarak bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Ancak içeride ve dışarıda düşman hiçbir zaman rahat durmamıştır. Durmayacaktır.’’ Dedi.

Ak Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş 15 Temmuz’un birlik ve beraberlik günü olduğunu ifade ederek, 15 Temmuz gününün önemini vurguladı.

Güneş ‘’ 15 Temmuz’da Böyle Bir Başarı Olmasaydı. Kan Gövdeyi Götürmüştü’’

Güneş ‘’15 Temmuz Türkiye’nin uçurumdan döndüğü gündür. Ne olacağını düşünemiyoruz. Hayal edemiyoruz. Allah korudu. Eğer 15 Temmuz’da böyle bir başarı olmasaydı, hainler emellerine ulaşmış olsaydı ülke kan gölüne dönecekti.’’ Dedi.

Son olarak konuşma yapan Ak Parti Uşak Milletvekili Fahrettin Tuğrul her yıl 15 Temmuz’u büyük bir gururla kutladıklarını ifade ederek, hainlere fırsat vermedik vermeyeceğiz dedi.

Tuğrul ‘’Milletimiz Vatanını Teslim Etmemek İçin Meydanlardaydı’’

Tuğrul ‘’Bizler o gün bütün milletimiz, her bir ferdi o gün iadesini, vatanını teslim etmemek üzere meydanlardaydı. Minarelerinde ezanlar susmasın diye gençlerimiz, kadınlarımız, yaşlılarımız şehit oldu. Tıpkı Çanakkale’de olan ceddi gibi… İstanbul’un surlarında, Malazgirt’te şehit olan ceddi gibi toprağa düştüler. Allah hepsine rahmet etsin.’’ Dedi.

Kutlamalar mehteran gösterisi, şiir dinletisi ve kent orkestrasının 15 Temmuz için hazırladığı şarkılarıyla son buldu.

Editör: Uğur Medya