Uşakspor resmi sosyal medya hesaplarıdan gece yarısında isimleri duyurmaya başladı. Uşakspor'un sosyal medya hesabından yaptığı ve bizimde resmi kaynaklardan aldığımız bilgiler doğrultusun yeni Futbol Direktör Serhat Pekmezci oldu.

Uşakspor’a Hoş Geldin Serhat Pekmezci!

2023-24 futbol sezonu için kulübümüzün Futbol Direktörü görevini üstlenecek olan Serhat Pekmezci'ye hoş geldin dileklerimizi sunarız.

Türk futboluna önemli katkılarda bulunan Pekmezci, Süper Lig'de en son Fenerbahçe Spor Kulübü'nde şef scout ve akademi sorumlusu olarak görev almış, taraflı tarafsız hepimizi gururlandırarak Real Madrid'e transfer olan Arda Güler'in 14 yaşında Fenerbahçe'ye kazandırılmasında önemli katkıları olmuştur.

Pekmezci, Süper Lig’de A takım sorumlusu olarak Orduspor, Altay ve Malatyaspor'da İsmail Kartal’ın, Konyaspor'da Giray Bulak’ın yardımcı antrenörlüğünü yaptı. .

Fenerbahçe kariyeri öncesinde Altınordu'da 8 yıl süreyle görev yapan Pekmezci, Türk futbolunun altın jenerasyonunun yetiştirilmesine katkı sağlamış, toplam 23 akademi şampiyonluğuna önayak olmuş ve 45 oyuncunun milli formayı giymesinde önemli katkıları olmuştur. Ayrıca, Altınordu'nun A Takım Scout'u ve Rakip Analisti olarak rekor puanla Türkiye şampiyonu olmasında büyük emekleri bulunmaktadır.

Futbolculuk döneminde İzmirspor, Denizlispor, Fethiyespor, Bergama Belediye, Yeni Salihlispor ve Akhisar Belediyespor gibi Ege futbolunun önemli takımlarında forma giyen Pekmezci, futbol antrenörlüğü BESYO lisans eğitiminin ardından, Marmara Üniversitesi'nde "Manchester United'da Finansal ve Sportif Yönetim" başlıklı teziyle yüksek lisansını tamamlamıştır. UEFA A antrenörlük lisansına ve TFF Scouting ve Maç Analiz sertifikalarına sahip olan Pekmezci'nin, futbol direktörlüğü pozisyonundaki tecrübesi ve vizyonu kulübümüze değer katacaktır.

Serhat Pekmezci'ye hoş geldin dileklerimizi sunar, yeni görevinde başarılar dileriz.

Editör: Uğur Medya