Uşakspor: 2 – Kastamonuspor: 4

21. dakikada Okan'ın penaltı golüyle Kastamonuspor, skoru 1-0'a taşıdı. Ancak Uşakspor'un direnci kırılmadı ve 42. dakikada Ömer'in golüyle ilk yarı 1-1 sona erdi.

İkinci yarıya hızlı başlayan Kastamonuspor Yusuf, Oğuz ve Yiğitali’nin golleriyle skoru 4-1’e getirdi. Uşakspor’un 2. Golünü 90+3’te Cem Aktaş kaydetti ve bu golün ardından maçın son düdüğü geldi.

Yazıcı “Galibiyeti Hak Etmedik”

Uşak'ta Nostaljik Canlanan Sesler Esintisi Uşak'ta Nostaljik Canlanan Sesler Esintisi

Uşakspor Teknik Direktörü Recep Yazıcı karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

Yazıcı “Hakem Bütün Avantajı Rakip Takıma Kullandı”

Yazıcı “Mağlubiyetten dolayı üzgünüz. Skora baktığımız zaman verdiğimiz mücadeleyle skor tam orantılı değil. Galibiyeti hak ettik mi? Hak etmedik. Ancak 4-2 mağlubiyeti de hak etmedik. Oyuna damga vuran yine kendimize öz eleştiri yapalım. Bireysel hatalarımız oldu. Yine tembih ettiğimiz, çalıştığımız, basit bir hatadan dolayı olmayan bir penaltıya sebebiyet verdik. Olmayan penaltıyı hakem penaltı olarak değerlendirdi. Yani penaltı bu kadar kolay verilmez. Hakem bütün avantajını, hakimiyetini rakip hakem lehine kullandı. Sanki biz deplasmanda oynuyormuşuz gibi davrandı. Tabi puansal olarak böyle aşağılarda olduğumuz zaman gelen hakemlerde sizi eziyor. Dolayısıyla biz böyle bir şeye maruz kaldık. Ancak bu bir sığınma değil. Biz buna bir direnç gösterdik. Beraberlik gölünü bulduk. Akabinde ikinci yarıya daha temkinli çıktık. İçerde konuştuk. Fakat yine basit bir gol yedik. Ancak oyunun kırılma noktası 70. dakikalarda karşı karşıya Ömer'in kaçırdığı bir gol var. Boş kale, bunu atamadı. Atamayınca da oyun kırıldı. 2-2'yi yakalayıp galibiyete gidebileceğimiz hamle yapabileceğimiz bir pozisyonda oyuncuların bütün isteği arzusu coşkusu sonucunda 4-2'lik bir skor meydana geldi.” Dedi.

Uşakspor, bu sonuçla 4 puanla ligde son sıradaki yerini korurken, Kastamonuspor almış olduğu bu galibiyetle puanını 28’e çıkardı ve 2. Sıraya yükseldi.

Editör: Uğur Medya