Uşakspor Evinde Fethiyespor'a 2-0 Kaybetti
TFF 2. Lig Kırmızı grupta mücade eden Uşakspor, Fethiyespor’a evinde 2-0 mağlup oldu.
Mustafa Hakan Belder’in düdük çaldığı karşılaşma bugün saat 14:00’da 1 Eylül Stadyumu’nda oynandı.
Uşakspor: 0 – Fethiyespor: 2
10 kişi kalan Fethiyespor, Uşakspor’u evinde 52. dakikada Murat’ın, 77. dakikada Berat’ın kaydettiği gollerle 2-0’lık skorla mağlup etti.

Uşakspor Teknik Direktörü Recep Yazıcı maç sonu açıklamalarda bulundu.
Yazıcı “Biz Kendi Kendimize Mağlup Olduk”
Yazıcı “Öncelikle teşekkür ediyorum ilginizle alakanız için. Öncelikle rakibi tebrik ediyorum. Yalnız biz kendi kendimize mağlup olduk. Rakip bizi yenmedi bizim bugünkü mağlubiyetimizin tek sebebi özgüven eksikliği. Tabii ki sene başında Genel Koordinatör olarak geldim ama tekrar bir gittim tekrar yine geldim. Zaten sözleşmeli birisi değilim şu an sözleşmem bulunmuyor eski hocamızın sözleşmesi devam ediyor. Ancak buraya Uşak’ı sevdiğim için Uşakları sevdiğim için tekrar katkım olabilir mi diye geldim. Birazcık da oldu ama oyun sonunda manevi destek ve güç çok önemli futbolcunun özgüvenini kazanabilmek futbolcu sahada özgüven hareketlerini yapabilmek için çok iyi kulüp olmamız gerekiyor ki biz başarabilelim. Bugün rakip çok iyi mücadele etmedi. Bizi yenecek bir oyun da oynamadı onu da söyleyeyim. Öncelikle yediğimiz 2 tane gol çok bireysel hatalardan bir tanesi kornerden 5 tane stoperimizin önünden geçen ve kimsenin dokunmadığı yani buna yapacak hiçbir şey yok ki çalışılmış bir konumuz vardı. Çok da dikkat ettik defansta da benim kaliteli oyuncularım var ama yine de basit bir hatalardan gol yiyoruz. İleride hücuma çıkarken kaptırdığımız bir hatadan gol yedik. Rakip 10 kişi kaldı belli bir sürede. Orda tam bir hamle yapıyorum. 3-5-2’ye dönüyorum. Bu sefer kornerden gol yiyoruz. “Dedi. 

Yazıcı “Uşak’ı Sevdiğim İçin Tekrar Geldim”
Yazıcı “Elimizde ki malzeme bu yapacak bir şey yok yani. Uşak’ın çok daha iyi yerlerde olması gerekiyor. Daha iyi sonuçlar alması gerekiyor.” Dedi.

Yazıcı “Hiçbir Maddi Kazancım Yok Kulüpten”
Yazıcı “Hiçbir maddi çıkarım ve kazancım yok. Bundan sonra olur muyum olmaz mıyım? Sorgulayacağım kendimi. Çünkü emeğimin karşılığını sahada alamadıktan sonra bir teknik direktör olarak üzülüyorum. Teknik direktörlük hayatımın en sıkıntılı günleri yaşıyorum.”Dedi.

Yazıcı “Maç Kazanamazsanız Düşersiniz”
Yazıcı “Maç kazanamazsanız düşersiniz zaten ben bunu sene başından beri söylüyorum. Ben başkanıma da söyledim, taraftarlara da söyledim, Aşigolara da söyledim. Maç kazanamazsanız nasıl olacak bu iş. 11. Maçı oynadık 4 puan var. Attığımız gol 2 yediğimiz gol 22 oldu. Bundan sonra ki maçlarda çok zor. Kuvvetli takımlara gidiyoruz.” Dedi.

Yazıcı “Kulübün Durumu Hiç İç Açıcı Değil”
Yazıcı “Yani Maalesef kulübün durumu puansal durumu hiç iç açıcı değil. Ben sene başında da söylemiştim. İçinden nasıl çıkabilirsin. Devreye kadar ne kadar puan toplayabilirsin. Ama gol atamadıktan sonra mutlaka yiyorsunuz. Durum böyle güzel değil. Ümit vermedim.” Dedi. 

Yazıcı “İdari Konulara Girmek İstemiyorum”
Yazıcı “Tabi ki bu durumdan memnun değiller. İdari konulara girmek istemiyorum. Ben Aşigolar’ı ve futbolcuları sevdiğim için geldim. İdari konulara girmek istemiyorum kesinlikle.” Dedi.

Türkiye’nin En Büyük Turnuvasında  Uşak Rüzgarı Türkiye’nin En Büyük Turnuvasında Uşak Rüzgarı

“Bu Şehir Takımına Sahip Çıksın”
Karşılaşma sonrası Fethiyespor taraftarları Uğur Medya ekibini tribüne çağırarak Uşakspor ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.
 

Editör: Uğur Medya