Uşak Karate Özlem Spor Kulübü Antrenörleri Dinçer Güngör - Özlem Güngör ve 11 sporcusunun yer aldığı Türkiye Milli Takımı, rakiplerini geride bırakarak birincilik madalyalarını aldı.

Uşaklı Sporcular Uluslararası Arenada Boy Gösterdi

Uşaklı sporcular, uluslararası arenada boy göstermenin gururunu yaşadılar. Altı farklı kategoride toplamda altı madalya kazanarak ülkemize ve şehrimize bu gururu yaşattılar.
Şampiyona sonrası evlerine dönen Milli Takım Antrenörleri ve sporcuları, Uşak Anıt önünde aileleri ve sevenleri, davul ve zurna eşliğinde karşıladı. 

Uşak Protokolü Karşılamaya Gelmedi

Ülkemiz ve şehrimiz adına büyük bir başarı olan bu durumda Uşak ilini temsil eden protokol üyelerinin olmaması sporcuları ve antrenörleri hayal kırıklığına uğrattı.

Uğur TV’ye açıklama yapan Antrenör Dinçer Güngör ve Özlem Güngör Uşak Karate Özlem Spor Kulübü sporcularının ve antrenörlerinin Milli Takımı temsil ederek büyük bir başarı elde etmenin gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Dinçer Güngör '' Üçü Altın, İkisi Gümüş, Biri Bronz, Altı Madalya Kazandık''

Dinçer Güngör ''Balkan Şampiyonasında 8-13 yaş arası sporcularımız yarıştı. Bizim kulübümüzden 11 tane sporcu milli takımımızı temsil ettiler. 6 kategoride madalya ile şehrimize geri döndük. Bu çok büyük bir başarı, üçü altın, ikisi gümüş, bir de bronz madalya kazandık. Dereceye giren sporcularımızı da açıklayayım; Mustafa Esta İnan , Bireysel ve takım kata da balkan şampiyonu, Uras Uzun, Bireysel ve takım kata da balkan şampiyonu; Nedim Ege Cengiz, Emil Bagırov, takım kata da balkan şampiyonu, Ayşenur Ekşi, bireysel kata balkan şampiyonu, Rabia Ecem Gündüz bireysel kata balkan ikincisi oldu. Nisa Alabaş kendi sporcumuz Gülser Aslan'la üçüncülük finali yaptı. ikisi birbirini yenmek zorunda kaldı. Nisa Alabaş kazanarak balkan üçüncüsü oldu. Gülser Aslan İse Balkan beşincisi oldu.'' Dedi.

Özlem Güngör ''Balkan Federasyonu Tarafından İstenmedik''

Özlem Güngör ''İlimizden götürdüğümüz 11 sporcumuzla çok güzel mücadeleler verdik. Çocuklarımız çok üstün performanslar gösterdi. Müsabakanın ilk gününden son gününe kadar yarışan tüm sporcularımız çok büyük emek verdiler. Madalya alamayan sporcularımız da madalyayı hak eden sporculardı ama ülkelerin bizim Balkan Şampiyonası'nda 4 yıl aradan sonra ilk defa yarışmamızın sebebiyle, Balkan Federasyonu tarafından ülke olarak çok da istenmememiz sebebiyle bir çok sporcumuz derece yapamadı. hepsi yapabilecek kapasitedeydi. Kulüp olarak bütün ülkeleri geçtik ev sahibi olan Montenegro'yu ve büyük balkan ülkelerinin hepsini geçtik. Kulüp olarak milli takımımıza 6 tane madalya kazandırdık. Sporcularımla çok gurur duyuyorum.'' Dedi.

Şampiyonanın kahraman sporcuları Uğur Tv’ye yaşadıkları heyecan ve gurunu anlattı.

Editör: Uğur Medya