İncelemelere ilk olarak hayırseverler tarafından desteklenen Saime-Sefa Erdoğan Ortaokulu ziyaretiyle başlayan Vali Dr. Turan Ergün, ardından yapımı devam eden Ayhan Özyozgat Anaokulu, Ender-Kudret Erdem Ortaokulu ve Nori Demir İmam Hatip Ortaokulu'nda incelemelerde bulundu. Vali Ergün, süreç hakkında detaylı bilgi almak üzere İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ile görüştü.

Yatırım programı çerçevesinde gerçekleştirilen güçlendirme çalışmalarının devam ettiği Atatürk İlkokulu-Ortaokulu, Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu, Miralay Halit Akmansu İlkokulu ve Mehmet Sadık Boz İlkokulu'nu da ziyaret eden Vali Ergün, yüklenici firma temsilcileri ve teknik ekip ile süreci değerlendirdi.

Vali Dr. Turan Ergün'ün incelemeleri sırasında İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bülent Güngör ile inşaatlardan sorumlu teknik ekip de kendisine eşlik etti.

Bu ziyaretler, bölgedeki eğitim kurumlarının modernizasyonu ve güçlendirilmesi çabalarının bir parçası olarak önem taşımaktadır. Vali Dr. Turan Ergün, hayırseverlerin katkıları ve yatırım programlarıyla daha iyi eğitim imkanlarının sağlanmasına yönelik yapılan bu çabaların toplumun geleceğine önemli bir katkı sunduğunu vurguladı.

Editör: Uğur Medya