Bugünkü Resmi Gazete'nin yayımlanan sayısında, İçişleri Bakanlığı'na bağlı olarak gerçekleştirilen atama kararları kamuoyuna duyuruldu. Bu atamalar, Uşak ilindeki kamu görevlerinde önemli değişikliklere işaret ediyor. Uşak Vali Yardımcılarından bazıları farklı görevlere atanırken, aynı zamanda Banaz ilçesinin kaymakamlığına da yeni bir isim getirildi. Bununla birlikte, Banaz ve Ulubey ilçelerinin kaymakamları da farklı illere ve ilçelere görevlendirildi.

Yapılan atamalara göre, Nevşehir Avanos Kaymakamı Olgun Öner, Uşak Vali Yardımcısı olarak atandı. İzmir Vali Yardımcısı Önder Can ise yeni görevi olarak Uşak Vali Yardımcılığı'na getirildi. Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Cuma Emeç, Uşak Banaz Kaymakamı olarak görevlendirildi. Ayrıca, Balıkesir Vali Yardımcısı Gülihsan Yiğit'in yeni görev yeri Uşak Valiliği Hukuk Müşavirliği oldu.

Uşak ilinde görevli vali yardımcıları ve kaymakamlar arasındaki yeni görevlendirmeler ise şu şekildedir:

kamuran_mustafa_balli_850_450

Uşak Vali Yardımcısı Kamuran Mustafa Ballı, yeni görevi olan Aydın Vali Yardımcılığı'na atanmıştır.

01114.MTS_snapshot_01.35.118

Uşak Vali Yardımcısı Muammer Balcı, Zonguldak Vali Yardımcısı olarak atanmıştır.

ismailerdogan1

Uşak Ulubey Kaymakamı İsmail Erdoğan, Tunceli Ovacık Kaymakamı olarak görevlendirilmiştir.

musa_aydemir_850_450

Uşak Banaz Kaymakamı Musa Aydemir ise Şanlıurfa Siverek'e kaymakam olarak atanmıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirilen bu atamalar, Resmi Gazete'de yayımlanarak resmiyet kazanmıştır. Yeni görevlerine başlamak üzere atanan isimler, kısa bir süre içerisinde Uşak'tan ayrılarak yeni görev yerlerine intikal edeceklerdir. Benzer şekilde, Uşak'a atanan yeni mülki amirler de görevlerine başlamak üzere kısa bir süre içerisinde Uşak'a gelecekler.

Editör: Uğur Medya