Uşaklı Aktör Mehmet Pala’nın eğitmenliğini üstlendiği atölye sonunda düzenlenen törende, atölyeyi başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikaları takdim edildi.

Programa Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Sezgin, Genç İletişimciler Topluluğu Danışmanı Öğr. Gör. Ali Mutlu, İletişim Fakültesi Hocalarından Doç. Dr. Özlem Duğan ve Uşaklı Sanatçı Mehmet Pala’nın yanı sıra birçok öğrenci katıldı.

Uşak Emniyeti’nden Uyuşturucu Operasyonu Uşak Emniyeti’nden Uyuşturucu Operasyonu

Topluluk danışmanı ve İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ali Mutlu, açılış konuşmasında, Genç İletişimciler Topluluğu olarak öğrencileri sektöre hazırlamak adına etkinlikler düzenlediklerini belirtti.Derslerin disiplinli ve profesyonel bir şekilde geçtiğini belirten Mutlu, öğrencilerin kurs sonrası başarılarından gurur duyduğunu ifade etti ve bu tür faaliyetlerin devam edeceğini belirterek İletişim Fakültesi Dekanına ve Oyuncu Mehmet Pala’ya teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Uşaklı Ünlü Aktör Mehmet Pala ise, öğrencilerin her alanda kendilerini geliştirmesi gerektiğini vurguladı. Gelecekte rakiplerinin önüne geçebilmeleri ve daha kolay iş imkanı bulabilmeleri için sürekli kendilerini geliştirmeleri gerektiğini belirterek sözlerine devam etti. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Sezgin konuşmasında öğrencilerin  kendilerini geliştirmeleri adına yapmış oldukları her etkinliğe destek verdiklerini ifade ederek Üniversite ve fakülte  yönetimi bu tarz etkinlikleri oldukça önemsediklerini ifade etti. İletişim fakültesi olarak bütün olanaklarını öğrencilere aktarabilmek için çalıştıklarını belirten Sezgin oyunculuk atölyesinin öğrencilere çok büyük katkısı olduğunu dersleri bizzat takip ederek öğrencilerdeki büyük değişimi gördüğünü belirtti.

Sezgin Mehmet Pala’ya zamanını ayırıp tecrübelerini aktardığı için teşekkür ederek sözlerini bitirdi ve ardından Pala’ya Uşak Üniversitesi adına teşekkür plaketi takdim etti. Pala, Uşak Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi üzerinden bu kursların devam edeceğini belirtti. Amacının, üniversite ve Uşak halkını entegre edebilmek olduğunu ifade eden Pala, derslere sadece öğrencilerin değil halkın da katılabileceğini ve kişisel ile mesleki gelişimine katkı sağlamak isteyen herkesi kurslara beklediklerini belirtti. Başvuruların Uşak Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezine yapılacağı duyuruldu.

Editör: Duru Akyar