Uşak Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatörlüğü'nün gerçekleştirdiği, 4.'sü düzenlenen etkinliği bu yıl ki teması ''Quality Assurance in Education & Research Collaborations (Eğitimde ve Araştırma İşbirliğinde Kalite Güvencesi) olacak.

15 Ülkeden 60 Temsilci Uşak Üniversitesi'nde

Etkinlik eğitim ve araştırma alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların uluslar arası işbirliklerinde kalite güvencesini arttırmayı hedefliyor.Hafta boyunca katılımcılar, kalite güvencesi yöntemleri, stratejileri ve en iyi uygulamaları hakkında bilgi edinecek, deneyimlerini paylaşacak ve işbirliği ağlarını genişletebilecekler. Organizasyon kapsamında gerçekleştirilecek konferanslar, seminerler, atölye çalışmaları ve paneller ile katılımcılara alandaki son gelişmeleri takip etme ve uluslararası işbirliklerinin gücünü artırma imkânı sunulacak.

Açılış Töreni 30 Mayıs Salı Günü Gerçekleştirilecek

29 Mayıs 2023 Pazartesi günü katılımcıların Uşak Üniversitesi kampüsünde Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş tarafından karşılanması ile başlayacak olan program, 30 Mayıs Salı günü Uşak İl Protokolünün de katılımıyla Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi büyük salonda açılış töreni ile devam edecek. Açılış töreni kapsamında, misafir üniversite temsilcilerinin kendi kurumlarının tanıtım sunumlarıyla başlayacak olan etkinlik, 31 Mayıs 2023 Çarşamba günü gün boyu yapılacak faaliyetlerle devam edecek.

Editör: Uğur Medya