Uşak Üniversite’sine Bu Yıl Toplamda 6 bin 414 Üniversiteli Gelecek

Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, son yıllarda eğitimde sağladıkları standartlar ve kalite yaklaşımları sayesinde bu başarıya ulaştıklarını belirtti. Toplam 6 bin 414 öğrencinin Uşak Üniversitesini tercih ettiği ve doluluk oranının yüzde 98'e ulaştığı açıklandı.

Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitenin başarı grafiğinin her geçen yıl yükseldiğini ifade ederek, "2018-2019 Eğitim Öğretim yılında fakültelerimizin doluluk oranı yüzde 75 iken 2023-2024 döneminde yüzde 98'e yükseldi. Ön lisans programlarımızın doluluk oranı ise 2018-2019'da yüzde 92 iken 2023-2024 döneminde yüzde 99'a çıktı. Genel olarak üniversitemizin doluluk oranı 2018-2019 yılında yüzde 81 iken bu yıl yüzde 98'e yükseldi. Bu doluluk oranları, üniversitenin başarısını ve gücünü açıkça yansıtmaktadır." şeklinde konuştu.

Rektör Prof. Dr. Savaş ayrıca, üniversitenin hızla ilerlediğine dikkat çekerek, Yükseköğretim Kurumları Kalite ve Akreditasyon Derneği (YÖKAK) tarafından uygulanan Kurumsal Akreditasyon Programı kapsamında "Kurumsal Akreditasyon" unvanı almaya hak kazandıklarını vurguladı. Aynı zamanda Fen Edebiyat Fakültesinin bazı bölümlerinin 5 yıllık süreyle, diğer bazı bölümlerin ise 3 yıllık süreyle akredite edildiğini belirtti.

Rektör Savaş, yeni dönemde de üniversitenin ilim üretmeye devam edeceğini söyleyerek, tercihlerini Uşak Üniversitesi'nden yana kullanan gençleri tebrik etti. Ayrıca, üniversitenin yüksek kalite standartlarına sahip olduğunu ve iş birliği yaptıkları kuruluşlarla öğrencilere destek sağlamaya devam edeceklerini belirtti. Kayıt süreciyle ilgili olarak da bilgi veren Rektör, kayıtların 28 Ağustos'ta başlayacağını ve elektronik kayıt yaptıran öğrencilerin üniversiteye fiziksel olarak gelmelerine gerek olmadığını ifade etti.

Editör: Uğur Medya