Akbelen ormanlarının kesilerek kömür madenleri yapılacağı büyük tepkiye yol açtı.

Akbelen ormanının kesilmesine Uşak Çevre Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Zafer Akyol basın açıklamasında bulunarak tepki gösterdi.

Akyol açıklamasında, ‘’Muğla'da bulunan 3 termik santral, Türkiye'nin elektrik ihtiyacının sadece %2'sini karşılıyor.’’ Diyerek ormanlar %2'lik enerji için feda edilemeyeceğini belirtti.

Akyol ‘’Akbelen Ormanlarını Vermeyeceğiz’’

Akyol ‘’Geleceğimiz için, çocuklarımız için bu kıyma dur demeliyiz. Akbelen ormanlarının yok olmasıyla Muğla bölgesi Geleceğimiz için, çocuklarımız için bu kıyma dur demeliyiz. Akbelen ormanlarının yok olmasıyla Muğla bölgesi hava kirliliği ve sera gazları ile kaplanacaktır. Turizmin ve tarımın kaynağı yok olacaktır. Temiz bir çevre ve yaşam için İkizköy halkı ve Milas halkı direniyor. Ağaçlara sarılıyor ama şirketin koruyucuları onları jopluyor, gazlıyor, gözaltına alıyor. Bizler çevreciler olarak bu ormanların kıyımında dur diyoruz. Buradan devlet yöneticilerine sesleniyoruz. Orman Genel Müdürlüğüne, Çevre şehircilik ve iklim değişikliği bakanlığına sesleniyoruz. Bu kıyımı durdurunuz. Yaşam kaynaklarımız ağaçlarımız yangınlarla yok olurken ülkemizin koruyucu tabakası olan ormanlarımızın kıyılmasını izin vermeyiniz. Akbelen ormanlarını vermeyeceğiz. Uşak çevre gönüllüleri Derneği olarak İkizköy halkının yanında olacağız. ile kaplanacaktır. Turizmin ve tarımın kaynağı yok olacaktır. Temiz bir çevre ve yaşam için İkizköy halkı ve Milas halkı direniyor. Ağaçlara sarılıyor ama şirketin koruyucuları onları jopluyor, gazlıyor, gözaltına alıyor. Bizler çevreciler olarak bu ormanların kıyımında dur diyoruz. Buradan devlet yöneticilerine sesleniyoruz. Orman Genel Müdürlüğüne, Çevre şehircilik ve iklim değişikliği bakanlığına sesleniyoruz. Bu kıyımı durdurunuz. Yaşam kaynaklarımız ağaçlarımız yangınlarla yok olurken ülkemizin koruyucu tabakası olan ormanlarımızın kıyılmasını izin vermeyiniz. Akbelen ormanlarını vermeyeceğiz. Uşak çevre gönüllüleri Derneği olarak İkizköy halkının yanında olacağız.’’ Açıklamasında bulundu.

Editör: Uğur Medya