Aspendos’ta Zeus ve Aphrodite Heykeli Bulundu Aspendos’ta Zeus ve Aphrodite Heykeli Bulundu

Belediye Başkanı Özkan Yalım, piyasa fiyatının neredeyse yarı maliyetine üretilen ilk akıllı durağın tanıtımını yaparak, projenin detaylarını paylaştı.

Modernize edilen belediye imkânlarıyla üretilen akıllı duraklar, özellikle otobüs bekleyen vatandaşların konforunu sağlayacak şekilde tasarlandı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından belediye atölyesinde hazırlanan ilk akıllı durak, Başkan Yalım'ın denetiminde incelenerek tanıtıldı.

Başkan Yalım, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, özellikle öğrenciler ve işçilerin yoğun olarak kullandığı noktalara akıllı duraklar yerleştirileceğini belirtti. Bu duraklar sayesinde, vatandaşlar hava koşullarından etkilenmeden otobüs veya servis bekleyebileceklerini vurguladı.

Yalım; “Özellikle öğrencilerimizin ve işçilerimizin yoğun olarak beklediği ve ulaşımın hareketli olduğu noktalara yerleştireceğiz. Bu duraklar sayesinde; otobüslere, okul servislerine ve işçi servislerine binmek için bekleyen vatandaşlarımız hava koşullarından etkilenmeden vakit geçirebilecek. Aynı zamanda özellikle kadınlarımız ve öğrenci kardeşlerimiz güvenli bir ortamda hiç korkmadan otobüslerini bekleyebilecek” dedi.

Akıllı duraklar, içerisinde bulunan klima ile yaz ve kış aylarında konfor sağlarken, güvenlik kameraları ve emniyet güçleri tarafından 7/24 izlenen yapılarıyla da dikkat çekiyor. Olası bir güvenlik sorunu durumunda, polis müdahalesine olanak sağlayacak olan bu sistemler, vatandaşların huzur içinde beklemesine imkân tanıyor.

Uşak Belediyesi ekipleri tarafından sürekli olarak takip edilen akıllı duraklar, sağlam yapısıyla da dikkat çekiyor. Yağmur, kar, güneş ve rüzgâr gibi etkenlerden etkilenmeyen duraklar, vatandaşlara uzun ömürlü bir hizmet sunmayı amaçlıyor.

Editör: Uğur Medya