Ağustos Ayı Meclis Toplantısı'nda, plan ve bütçe komisyonundan gelen öneri doğrultusunda yapılan oylama sonucunda, Ak Parti Meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edilen kararla, Uşak Belediyesi bünyesinde bulunan işletmelerde içecek ve yiyecek fiyatlarına zam yapılmasına karar verildi.

İçecek ve Yiyecekler %20 ile %50 Oranında Zamlandı

Bu kararla birlikte, Uşak halkının uygun fiyat için tercih ettiği Atapark, Tiritoğlu Parkı ve Dörtyol'daki sosyal tesisler ve Çayzade kafeteryalarında sunulan içecek ve yiyeceklerin fiyatlarında artış yaşanacak. Yapılan zammın miktarı; içecek ücretlerin de %20 ile %40 arasında değişirken, yiyeceklerde ise yine %20 ile %50 arasında değişiyor.

Uşak Belediyesi Çayzadeleri Kapatabilir

Uşak Belediye, zam kararının alınmasının arkasında ekonomik nedenlerin ve işletme giderlerinin artması gibi sebeplerin yattığını belirtirken piyasa değerlerinin çok altında ürün ve hizmet sunumunun tesislerin devamlılığı açısından sıkıntı oluşturacağını ifade edildi.

Çayzade’lerde En Çok Çay Tüketiliyor

Uşak Belediyesi’nin işlettiği Çayzadeler, Uşaklı vatandaşların ve halkın en çok çay içmek için uğradıkları kafeteryalar arasında.

Uygun fiyatlarda çay içen vatandaşlar artık yeni zamlı fiyatlarla karşılaşacaklar. Buna göre Tiritoğlu Çayzadede’de 5 TL olan çayın fiyatı 6 TL’ye, Atapark Çayzade’de 6 TL olan çayın fiyatı 7,5 TL’ye ve Dörtyol Çayzade’de de 7 TL olan çayın fiyatı 9 TL’ye çıktı.

HABER: SEMİH ŞAH

Editör: Uğur Medya