UOSB 22. Olağan Genel Kurul Toplantisina Protokol Üyeleri de Katıldı

Uşak Organize Sanayi Bölgesi 22. Genel Kurulu Toplantısı Uşak Vali Yardımcısı Kamuran Mustafa Ballı, ve Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyeleri, protokol üyeleri, sanayici ve iş adamlarının katılımıyla gerçekleşti.

Bölgede Gerçekleştirilen Yatırımlarla Büyük Genişleme Kaydedildi

Toplantıda konuşma yapan Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu, Uşak'ın sanayi alanında daha fazla istihdam, ihracat ve katma değer oluşturma hedefine yönelik olarak bölgede gerçekleştirilen yatırımlarla genişleme kaydettiklerini belirtti.

Ağaoğlu “Bölgede Gerçekleştirilen Yatirimlarla Büyük Genişleme Kaydedildi”

Ağaoğlu ''Şu anda istihdam sayımız son aldığımız verilere göre 17 bin civarındadır. Şu anda fabrikalarımızda tam çalışanda var. Tek çalışanda var. Yılda 233 milyon kilowatt enerji kullanıyoruz. Şu anda toplam GES sayımız artmış. Şu anda çadırımızda 82 tane GES var. Hala 45 tanesi yapılıyor. Bunlar bittiği zamanda 76 milyon kilowatt elektrik üreteceğiz. Türkiye'de 375 tane organize var. Bunlar içerisinde Uşak organizemiz iyi bir yerde. Elektrik üretiminde ilk 75'in içinde 15. sıradayız. GES'de 7. sıradayız. Firma set bakımından 19. sıradayız. Alan büyüklüğünde 16. sıradayız. İstihdamda 33. sıradayız. Son yıllarda elektrik dağıtım bedelinde artışa gitmeyerek 80 bin organizenin içinde sanayicilerimize en düşük dağıtım bedeli veren 9. organize olduk.” Dedi.

Makina Sektörü Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme Projesi Başladı

Toplantıda konuşma yapan bir diğer isim olan Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Selim Kandemir, makina sektörü uluslararası rekabetçiliği geliştirme projesi çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Kandemir ''Makina İhtiyacımızı Kendi İç Dinamiğimizle Sağlayacağız''

Kandemir '' Uşak Organize Sanayi Bölgemizle birlikte makina sektörü uluslararası rekabetçiliği geliştirme projesi çalıştırmalarına geçen hafta itibariyle başlamış bulunuyoruz. Böylelikle ilimizin makina ihtiyacını il dışından değil, kendi iç dinamiklerimizle sağlayabileceğimiz ve katmadeğeri yüksek nihai ürünler üreterek ilimizin kalkınmasına ivme vereceğiz.''

Karaoba ''Sanayiciler Zor Durumda''

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Ali Karaoba konuşmasında enerji maliyetlerinin sanayicileri zor durumda bıraktığını belirtti.

Karaoba ''Elektrik Girdisi Sanayicilerin Belini Büküyor''

Karaoba ''Elektrik girdisinin sanayicilerin belini büktüğünü hep birlikte görüyoruz. Girdiler bu kadar yüksekken insanlar doğal olarak fiyat kırıyor ve sanayicimiz bundan ciddi bir zarar görüyor.''

Tuğrul ''Türkiye Güvenle Büyüyor''

AK Parti Uşak Milletvekili Fahrettimn Tuğrul,Türkiye'nin güvenle büyümeye devam ettiğini belirti.

Tuğrul ''Yurt dışından gelen yatırımlar, orta doğudan, uzak doğudan, Avrupa'dan ülkemize gelen yatırımlar şunu gösteriyor ki Türkiye'de güven ortamı, özellikle hukuki yönü güçlü oldukça ülkemiz güçlenmeye devam edecek.''

Güneş “OSB Sayısı 192 İken Şu Anda 354'e Ulaştı”

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, sanayicinin sorunlarının çözümüne yönelik birçok girişimi gerçekleştirdiklerini belirtti ve AK Parti'nin iktidara gelmeden önceki Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) sayısının 192 iken şu anda 354'e ulaştığını dile getirdi.

Güneş ''Organize Sanayi, 57 Bin Parsele Ulaştı''

Güneş "Biz iktidara geldiğimizde 192 organize sanayi varmış. Bunun üzerine 162 tane daha ilave etmişiz. Parsel sayısına baktığımız zaman aşağı yukarı 11 bin 400 parsel varken bizim dönemimizde 46 bin 500 parsel ilave edilerek 57 bin 900 parsele ulaşılmıştır. İstihdam açısından organize sanayilerde çalışan işçi sayısı 415 binmiş, bugün aşağı yukarı 2,5 milyon kişi organize sanayilerde çalışmakta. Bunların daha da arttırılması yönündeki gayret ve çabalarımız devam etmekte.

Editör: Uğur Medya