Uşak Üniversitesi’nin Dünya Sahnesindeki Yükselişi Uşak Üniversitesi’nin Dünya Sahnesindeki Yükselişi

Ak Parti Uşak İl Teşkilatı Kurucularından deneyimli siyasetçi İbrahim Yılmaz'ın, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı "Ramazan gününde içkilerle kutluyorlar. Sağ olun dindar emekliler sevabı size gelsin" paylaşımı geniş çapta tepkilere neden oldu.

Bu paylaşıma cevap veren Avukat Hüseyin Ufuk Uğur, önemli açıklamalarda bulundu.


Uğur, Yılmaz'ın paylaşımına karşı "Başkanım bırakalım bu işleri, Cumhurbaşkanımızın dediği gibi sandık seçmenin sözüdür. Seçmeni suçlamak kısa yoldan, kendi kusurunu örtme çabasıdır. Hemen yakınlarda CHP yapardı. Sorunları görmezden gelerek sorunları çözemezsiniz." Dedi.  Bu sözlerle Uğur, siyasi sorumluluğun ve çözüm odaklı yaklaşımın önemine vurgu yaparak eleştirilerini sürdürdü.


 Uğur, seçim sonuçlarının ardındaki nedenlere dair "AK Parti’nin kaybetmesinin sorumlusu seçmen değildir. Sorumlu, 10 yılı özellikle son 5 yılı değerlendiremeyen belediye yönetimidir." diyerek önemli bir eleştiri getirdi.


Uğur ayrıca, siyasette samimiyetin, sorumluluk duygusunun, alçakgönüllülüğün ve vatandaşa karşı saygının önemine vurgu yaparak "Müslümanlığın, Türk toplum geleneklerinin, törenin, geleneğin, demokratik tahammüllerin dışında ben yaptım oldu anlayışıyla her şeyi yapabileceğine inanan, vatandaşın her türlü kötülüğe müstahak olduğu kabulü ile hareket eden, vatandaşı küçümseyen onun zekâsıyla dalga geçen her anlayışa sahip olanlara bakmak gerekir. Özetle alçakgönüllülükten mütevazılıkten samimiyetten uzak gönülden gönüle iletişim kuramayan bir siyasetin başarıya ulaşması beklenemez."ifadelerini kullandı.

Editör: Uğur Medya