TBMM Milli Savunma Komisyonu’nda kabul edilen bir kanun teklifi ile yürürlüğe giren yeni düzenleme ile birlikte, güvenlik ve gizlilik önlemlerini artırmak amacıyla TSK personelinin TikTok kullanımı yasaklandı. Bu yasak ile personelin TikTok üzerinden kişisel bilgilerini paylaşmasını ve bu platformda aktif olmasını engellenmesi bekleniyor.


Aynı kanun teklifi ile 1999 yılı sonrası sigortası başlayan ve 1 Şubat 2018 sonrası Yüksek Askeri Şura kararı ile kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edilen personele, yaş şartı aranmaksızın 25 hizmet yılını tamamlaması halinde emekli aylığı bağlanacağı duyuruldu.

Bir diğer düzenlemeye göre, Astsubay meslek yüksekokullarında eğitim gören öğrencilerden, sağlık durumu nedeniyle okuldan çıkarılanlar hariç, diğer nedenlerle çıkarılanlar devlet tarafından yapılan masrafların iki katını ödeyecek. Disiplinsizlik nedeniyle askeri öğrencilikten çıkarılanlar ise hesaplanacak tazminat miktarının dört katını ödemek zorunda kalacak.

YEŞİLÇAM ’DAN BİR YILDIZ DAHA KAYDI. YEŞİLÇAM ’DAN BİR YILDIZ DAHA KAYDI.

Savunma sanayisi firmalarının denetimini hızlandırarak daha etkili bir kontrol mekanizması oluşturması çin Savunma sanayisi alanında faaliyet gösteren firmaların denetimi, daha hızlı ve etkin şekilde Milli Savunma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek.
 

Editör: Duru Akyar