Sorkun, işçilerin sokakta hem süpürge hem de siyaset yaptığını ifade ederek, seçimlerin kaybedilmesinin nedenlerini şu şekilde sıraladı:

Bayram Tatilinde Uşak’ta Trafik Düzenlemesi Bayram Tatilinde Uşak’ta Trafik Düzenlemesi

Sorkun "Özellikle Uşak'ta ve Türkiye genelinde AK Parti'nin kaybetmesindeki en büyük nedenlerden biri, halkın taleplerine yeterince cevap verememek oldu. İşçi sınıfıyla bağlarını güçlü tutmayı ihmal ettiler. Halkın günlük sorunlarına duyarsız kalmak, onların sesini duymamak, siyasetin temel taşlarını oluşturan işçi ve emekçi kesimin desteğini kaybetmelerine yol açtı." Dedi.

Recep Sorkun ayrıca, seçimlerin sonucunda yeni başkan olarak seçilen Özkan Yalım'a da önerilerde bulundu. Yalım'a, bu durumları detaylı bir şekilde analiz ederek çalışmasını tavsiye etti ve işçi sınıfının beklentilerine daha duyarlı bir şekilde yaklaşması gerektiğini vurguladı.

Sorkun, sözlerine şu şekilde devam etti: "Özkan Bey, oturup ekibini gerçekten ona oy vermiş kesimi neden sana 30 yıl sonra CHP'ye oy verdiğini iyi analiz etmelerini tavsiye ederim. Evet, bu analizi yaptıktan sonra siyasi partidir, siyasi partinin kendine göre bir stratejisi olabilir, itirazım yok. Ancak sırf 'ben kazandım' moduyla dışlama, hor görme. O kendisini buraya getirenleri yok sayarsa, bir dahaki seçimde Özkan Bey kalmaz." Dedi.

Bu sözlerle, Sorkun, seçimlerin ardından kazanan tarafın sadece zaferine odaklanmak yerine, seçmenin tercih değişikliğinin nedenlerini anlamak ve onlara saygı duymak gerektiğini vurguladı. Ayrıca, gelecek seçimler için başarının, seçmenin taleplerine duyarlı olmaktan geçtiğini ifade etti.

Videonun Tamamını İzlemek İçin Tıklayınız ;

Editör: Uğur Medya