Uşak İyi Parti’de İstifa

İyi Parti Uşak Merkez İlçe eski Başkanı Hakan Savaş basın açıklamasında yaptığı konuşmada İyi Parti’nin milletvekilliklerinin para ile satıldığını iddia ederek bu durumu belgeleyemeyiz çünkü rüşvetin belgesi olmaz adamı olur diyerek sert sözlerle eleştirdi.

Savaş “İyi Parti Milletvekilliği Sıralarını Para ile Satmıştır”

Savaş “Son günlerde insanların kafasındaki soru işareti şudur. İyi Parti milletvekilliği sırasını para karşılığında Anadolu’nun birçok ilinde sattı mı? Satmadı mı? Soru budur. Biz bu sorunun cevabını, hakikatini biliyoruz. Fakat bunu artık Türk Milliyetçileri içine sindiremiyor. Namuslu bir iki cümle etmesi gerekiyor. İyi Parti Genel Merkezi belli bir cenah belli bir zevat Genel Başkanın bilgisi dahilinde milletvekilliği sıralarını para karşılığında satmıştır. Bunda zerre kadar şüphe duymuyoruz. Bunu da Anadolu’nun bütün illerindeki partimizin kurucuları, Türk Milliyetçileri sürecin içinde olan herkes bunun farkında ve bilincindedir. İyi Parti Genel Merkezi para karşılığında Milletvekilliği sıralarını parsel parsel satmıştır. Rüşvetin belgesi olmaz rüşvetin adamı olur maalesef burada ki durum budur.” Dedi.

Savaş “Rüşvetin Belgesi Olmaz, Adamı Olur”

Savaş “İyi Parti’de bu listeyi hazırlayanlar Genel Merkez’de ki bu arkadaşlar da zaten bu durumu yalanlamıyor. Biz para almadık. Biz rüşvet almadık. Biz para karşılığında milletvekilliğini satmadık diye dudaklarından bir namuslu cümle çıkmıyor. Zaten onlar da bu durumu kabul ediyor. İyi Parti’de bu iş Anadolu’nun bütün illerinde kulaktan kulağa değil, ulusal basında bile bu konu konuşuluyor ama kimse bir şey söylemiyor. “Dedi.
Savaş açıklamasının devamında İyi Parti’nin kuruluşunda Meral Akşener, Devlet Bahçeli’nin yanındaydı diyerek bu partinin kurucusu Türk Milliyetçileri’dir dedi.

Savaş “İyi Parti’nin Kurucusu Meral Akşener Değildir”

Savaş”Meral Akşener İyi Parti’nin kurucusu değildir. İyi Parti’nin kurucusu Türk Milliyetçileri’dir. İyi Parti 2011 senesinden beri Milliyetçi Hareket Partisi’nin içerisinde ki Türk Milliyetçileri’nin bir demokrasi mücadelesi ile başlatmış olduğu hamle hareketidir. Türk Milliyetçileri’nin fikri entelektüel kesimi tarafından başlatılmış MHP’nin içerisinde Koray Aydın’la başlamış ve daha sonra Koray Aydın’la denenmiş başarılamamış. Arkasından 2011-2012-2013-2014 sürecinde güçlü bir şekilde MHP’de ki bu demokrasi talebi dile getirilmiştir. Bu sürecin içerisinde sayın Genel Başkan Meral Akşener hep Devlet Bahçeli’nin yanındaydı. 

Savaş “Kuruluş Sürecinde Meral Akşener, Devlet Bahçeli’nin Yanındaydı”

Ta ki Devlet Bahçeli, Meral Akşener’i milletvekilliği sıralarına almayınca Türk Milliyetçileri Meral Akşener’i de yanımıza aldık ve bu süreci başlattık. Daha sonra referandum süreçleri, tarla kongreleri sert bir mücadele geçti ve arkasından partiyi kurma kararı aldık ve partinin başına Genel Başkan olarak Meral Akşener’i seçtik. Meral Akşener bu partinin kurucusu değildir. Bu partinin kurucusu Türk Milliyetçi’si vatanseverlerdir.”
Hakan Savaş son olarak Meral Akşener’e para çuvalı hediye ederek, İyi Parti’nin sembolü artık güneş değil dolar olmuştur dedi.

Savaş “Meral Akşener’e Dikişsiz Para Çuvalı Gönderiyoruz”

Sayın Genel Başkan son kongreye çıktığında elinde bir çuvalla çıktı. Genel Başkan dedi ki kala kala bana dedi ki bana bu çuval kaldı dedi. Bizde bugün Uşak’ta basın açıklamamızda bir çuvalla çıktık. Fakat bu çuval Meral Akşener’in Genel Merkez’de gösterdiği çuval değil. Bu çuvalın kullanım amacı dikişsiz para çuvalıdır. Genel Başkan kendisi bana çuval düştü dedi. Sayın Genel Başkan size çuval düşmedi siz ve arkadaşlarınıza para çuvalı düştü.” Dedi.

Savaş “İyi Parti’nin Sembolü Artık Dolar Oldu”

Savaş “İyi Parti’nin sembolü güneşti. Hayal ettik, umut ettik. İnsanların hayallerini koyduk, umutlarını koyduk ve sembolümüz güneşti. Şimdi siz o güneşi kaldırdınız, güneşin yerine doları koydunuz. İşte bu çuvalın içerisinde düşünce ahlakımızı, mesuliyetimizi, idealizme olan sadakatimizi de bu çuvalın içerisinde dolar karşılığı sattınız. Artık bu saatten sonra size İyi Parti bir parti değil ticaret merkezi, genel başkanda maalesef genel başkan değil bir ticari şirketin genel müdürü olmuştur. Boşa koysak dolmuyor doluya koysak almıyor.” Dedi.
 

Editör: Uğur Medya