İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde bulunan özel bir lisede dün meydana gelen trajik olay, Türkiye genelinde büyük üzüntü meydana getirdi. Geçtiğimiz Aralık ayında okuldan atılan Irak asıllı bir öğrenci, 5 ay sonra silahla okula geri döndü ve okul müdürü İbrahim Oktugan'a saldırdı. Ağır yaralanan müdür hastaneye kaldırıldı ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

CHP Milletvekili Ali Karaoba, TOKİ’nin “İlk Evim Arsa” Projesini Gündeme Getirdi CHP Milletvekili Ali Karaoba, TOKİ’nin “İlk Evim Arsa” Projesini Gündeme Getirdi

Bu olayın ardından Türk Eğitim-Sen sendikası çatısı altındaki öğretmenler, şiddeti protesto etmek amacıyla bir araya geleceklerini duyurdu.

Cuma günü ise  il milli eğitim müdürlüğü önünde bir araya gelen öğretmenler "Öğretmene şiddete hayır" mesajını tüm Türkiye'ye duyuracaklar. Bu eylemlerle birlikte Türk Eğitim-Sen, sosyal medya üzerinden de duyuru yaparak tüm meslektaşlarını seslerine destek olmaya ve şiddeti protesto etmeye davet etti.

Sendikanın yaptığı açıklamada, "

"Şiddeti protesto için iş bırakıyoruz!

Öğretmenimize sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır!!!

Perşembe günü ilk derse girmiyor ve tüm okullarımızda açıklamalarımızla ses yükselterek 'Yeter artık!' diyoruz.

Cuma günü tüm öğretmenlerimizle birlikte iş bırakıyor, il milli eğitim müdürlükleri önünde yapacağımız basın açıklamalarıyla 'Öğretmene şiddete hayır' diyoruz!

Tüm meslektaşlarımızı sesimize destek olmaya ve bir hafta süresince siyah kokart/kurdele ile derslere girmeye davet ediyoruz."ifadelerini kullandı.

Ülke genelinde olduğu gibi Uşak'ta da öğretmenler  İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde saat 12:00 de bir araya geleceklerini duyurdu.

Editör: Uğur Medya