2011 yılında 40 öğretmen 150 öğrenci ile kurulan ve bugün 41 kampüsü ile eğitim sektöründe hizmet veren Mektebim Koleji’nin Uşak Kampüsü Lansman Toplantısı protokol üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Lansman toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren Mektebim Koleji Uşak Kampüsü Kurucusu Ahmet Karagöz bütüncül eğitimi benimseyerek eğitimde başarıyı çok daha ileri noktalara getireceklerini ifade etti.

Karagöz ''Bütüncül Eğitimi Benimseyen Bir Yol Alacağız''

Karagöz ''Gerekli eğitim kadrolarıyla, özellikle mükemmel sistemleriyle, çok daha ilere götüreceğimize,Sadece görsel başarı değil, Sadece sınavlardaki başarıyla değil eğitimin buralara kadar indirgenilmesini kabul etmeyerek. Bütüncül eğitimi benimseyerek birlikte bir yol almaya karar verdik.'' Dedi

Mektebim Koleji Kurucusu Ümit Kalko Mektebim Koleji’nin kuruluşundan itibaren yürüttüğü çalışmalar ile alakalı olarak katılımcılara bilgiler verirken, Uşak’ta gerçekleştirmek istedikleri eğitim faaliyetlerini paylaştı.

Kalko ''Eğitimin Değişmemesi Mümkün Değil''

Kalko ''Mektebim'in 41. Kampüsünün açılışına hoş geldiniz. Hayat çok hızlı değişiyor. Farkındayız değil mi? Her şeyi çok daha hızlı yapabiliyoruz, aynı anda 3-4 şeyi yapabiliyorum ben diyorsunuz ya onların çoğu elektronik şeyler, teknolojik şeyler. Tabi hayat bu kadar değişiyorken hayatın temeli eğitim ise eğitimin değişmemesi mümkün değil. Biz de eğitime bu açıdan bakıyoruz. İnsana özgü işlere daha çok odaklanacağız, girişimcilik, yaratıcılık, proje geliştirme gibi konular bizim daha çok ilgi alanımıza girecek.'' Dedi.

Mektebim Koleji CEO’su Elif Çağlayan ise Mektebim Koleji’nin eğitim faaliyetlerinden ve öğretim teknikleri hakkında bilgi verdi.

Çağlayan ''Mektebim, Yaptığı Her İşte Hesap Verebilir Nitelikte Evlatlar Yetiştirir''

Çağlayan ''Mektebim ahlaklı, erdemli, ayakları yere sağlam basan, bir yönü dünyaya dönük, iletişim becerisi yüksek, takım çalışmasına yatkın, her zaman sorumluluk sahibi ve yaptığı her işte hesap verebilir nitelikte olan evlatlar yetiştirir''

Doç. Dr. Yavuz Samur ''Dijital Çağda Ebeveyn Olmak''

Son olarak lansman toplantısında  Doç. Dr. Yavuz Samur, "Dijital Çağda Ebeveyn Olmak" konulu bir seminer vererek çocuklar ve ebeveynlerin ekran bağlılığı hakkında bilgi verdi.

Toplantı sonun Uğur TV’ye konuşan Yavuz Samur ailelerin ve çocukların teknolojiyi nasıl yöneteceklerini hakkında bilgiler verdiği söyledi.

Doç. Dr. Yavuz Samur Uğur Tv Mikrofonlarına Semineri Anlatıyor

Samur ''Ben Teknoloji, çocuklar, sosyal medya, bağımlılık konularında çalışıyorum. O yüzden velilerimizde hazır gelmişlerken onlara bu teknoloji süreçlerini, çocuklarıyla birlikte nasıl yönetebileceklerini ve çocuklarıyla çok fazla çatışmadan bu süreçte çocuklarına nasıl iyi gelebileceklerini konuştuk. Biraz oyunlardan, biraz ekran süresinden, biraz teknoloji bağımlılığından bahsettik. Neden bağımlı olduklarından bahsettik ki neden bağımlı olduklarını anlasınlar ve ona göre süreci yönetebilsinler diye. Umarım velilerimiz için faydalı olmuştur.'' Dedi.

Editör: Uğur Medya