Uşak Yangın (3)

Kent Konseyi Başkanı Karadedeli Oldu. Kent Konseyi Başkanı Karadedeli Oldu.

Yenişehir köyünde ormalık alandaki yangının kuru otlak alanda çıktığı ve ardından ormanlık alana yayıldığı öğrenildi. Dün çıkan yangının ardından bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Orman İşletme Müdürlüğü, Uşak Belediyesi, Uşak Tekstil Organize Sanayi ve Deri Karma Organize  Sanayi Bölgesi itfaiyeleri ile ilçe belediyelerine bağlı itfaiye ekipleri de yangına müdahale etti.  2 helikopter, 1 uçak ile bir çok aracın müdahale ettiği yangında 300'ü aşkın personel görev aldı.

"Yangın kontrol altına alınmıştır"

Yangına Uşak Vali Vekili Önder Can katılırken, Uşak Valisi Turan Ergün sosyal medya hesabından "Valiliğimi koordinasyonunda Orman Genel Müdürlüğümüz başta olmak üzere görevli tüm kurumlarımızca toplamda 2 helikopter,  1 uçak olmak üzere 102 araç ve 300 personelş ile yangına müdahale edilmiş olup yangın kontrol altına alınmıştır" dedi.

Uşak Yangın (2)

"Uşak İtfaiyesi yangın alanında"

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım da yangın alanına katılarak gözlemde bulundu ve ekiplere kolaylık diledi.

Manisa İtfaiyesi de katıldı.

Açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek: "Kula ilçemizde çıkan ve hızla büyüyen yangını kontrol altına alan itfaiye ekiplerimiz, hız kesmeden Uşak'taki yangın söndürme çalışmalarına katılmıştır. Hem Manisa'mızı korumak için emek veren hem de komşularımızın yardımına koşan tüm kahraman itfaiyecilerimize teşekkür ediyor, vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi.

Uşak Yangın (4)

Editör: Haber Merkezi