Güneş “Belediyenin Borcunu 10 Milyon Dolar’a İndirdi”

Bu konu ile ilgili kendisine telefonla ulasan Uğur TV muhabirine İsmail Güneş “detayları hakkında bilgim yok, belediye başkanından öğrenilebilir” diyerek detaylarını bilmediği bir konu hakkında açıklama yaptığını kabul etmişti.

Mehmet Çakın Konuşmadı

Mehmet Çakın ise her zaman olduğu gibi sorumuzu yanıtsız bırakmış bu konuyla ilgili muhabirlerimizi Özel Kalem müdürüne yönlendirmişti.

Uğur TV olarak gündeme getirdiğimiz, sorduğumuz ancak bir türlü yanıt alamadığımız borç konusu karanlıkta kalmış, çabalarımıza rağmen bu konuda somut bir açıklama yapılamamıştı.

Çakın “5 Liradan 2 Liraya Düştü”

Ta ki geçtiğimiz gün kendi sosyal medya hesabında yaptığı yayınla kendi seçtiği gazetecilerle soruları yanıtlayan Mehmet Çakın borcun 5 liradan 2 liraya düştüğünü iddia etti.

Gazeteciler Buluşmasına Uğur Medya Çağırılmadı

Halk adına, vatandaş adına, seçmen adına, Kamu menfaati adına yayın yapan UĞUR MEDYA, Radyo ve Televizyon Üst kurulu lisansına sahip bir kaç basın kuruluşundan biri olmasına rağmen , Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı basın kartına sahip personel istihdam etmesine rağmen, UĞUR TV’de  çalışmak için İletişim fakültesi mezunu olma şartı aramasına rağmen basın toplantılarına davet edilmediğimiz gibi, basın bültenlerinin paylaşılmadığı gibi, basın WhatsApp ve mail gruplarından çıkarıldığımız gibi Mehmet Çakın’ın gazetecilerle buluştuğu bu programa da muhabirlerimiz davet edilmedi, soru sordurulmadı. 

Uğur Medya Olarak Uşak Belediyesi’nin Gerçek Borcunu Araştırdık

Uğur Medya olarak araştırmacı gazetecilik örneği olarak resmi kaynaklara ulaştık.  2019 ve 2023 yılı borç rakamlarını siz değerli izleyenlerimiz için paylaşıyoruz.

Uşak Belediyesi’nin 2018’de 551 Milyon TL Borcu Vardı

Uşak belediyesi internet sayfasında da yayınlanan faaliyet raporlarına göre

2018 sonunda Uşak Belediyesi’nin 551 milyon TL borcu varken

2023 başında 645 milyon TL Borcu olduğunu görmekteyiz.

“2024 Yılı Başında Uşak Belediyesi’nin 1 Milyar 500 Milyon TL Borcu Var”

Dün Muhammet Gür’ün 2024 yılı denetim komisyonu raporlarına göre açıkladığı 2024 başı borç miktarı ise

1 milyar 500 milyon TL.

Uşak Belediyesi’nin Borcu Düşmedi Aksine %300 Arttı

Yaptığımız değerlendirmede 2019 yılından bu yana Uşak Belediyesine ait borç miktarının en az %300 arttığı, 500 milyon TL’den 1milyar 500 milyon TL’ye çıktığı, 1 milyar TL daha yükseldiği görülüyor.

Kim Yalan Söylüyor?

Resmi rakamlara göre İsmail Güneş ile Mehmet Çakın’ın ifadeleri birbirini tutmazken hangisinin yalan söylediği merak konusu oldu.

Editör: Uğur Medya