I M G 1141136 takipçisi olan Tümmer Youtube kanalına 500 bin lira reklam parası ödendi. Ancak bu kanalda yayınlanan reklam filmlerini sadece 52 kişi görüntüledi. Aynı şekilde, bin 200 takipçisi olan Turkuaz TV’ye de 250 bin lira ödendi ve bu kanalda yayınlanan reklamı sadece 33 kişi izledi. Toplamda iki kanaldaki reklamlar sadece 85 kişi tarafından görüntülendi.

Organizasyon Şirketine Verilen İhale

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden İZFAŞ, 19 Şubat 2024 tarihinde ‘Marble Fuarı Reklam Ve Tanıtım çalışmaları’ kapsamında Tümmer Youtube kanalına 500 bin liralık bir hizmet alım ihalesi düzenledi. Fuar için hazırlanan iki ayrı reklam filmi Nisan ayında bu kanalda yayınlandı ancak toplamda sadece 52 kişi tarafından izlendi.

Benzer şekilde, bin 200 takipçisi olan Turkuaz TV’ye de 1 Nisan 2025 tarihinde 250 bin liralık reklam ihalesi verildi. Bu reklamı ise sadece 33 kişi izledi.

Bayram Tatilinde Uşak’ta Trafik Düzenlemesi Bayram Tatilinde Uşak’ta Trafik Düzenlemesi

I M G 1144

‘Biz Yapmadık’ Dediler, İşte Belgesi!

MedyaRadar’da geçtiğimiz hafta yayınlanan bir haberde, Startan Organizasyon isimli firma, ‘Sıla konserinin organizasyonu biz yapmadık’ açıklamasını yaptı. Ancak İzmir Büyükşehir Belediyesi Satınalma Daire Başkanlığı’nın 29 Kasım 2023 tarihinde düzenlediği ‘2024 yılı organizasyon hizmeti’ ihalesinin yaklaşık maliyetinin 46 milyon 727 bin lira olduğu ve bu ihaleyi Startan Organizasyon’un kazandığı ortaya çıktı.

İhale kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi 2024 yılı boyunca konser organizasyonlarında sahne kurulumu ve ses sistemlerini düzenleme işini Startan Organizasyon firmasına verdi. İhalenin toplam bedeli 33 milyon lira oldu.

I M G 1143

Aynı Belediyeden 39 İhale!

Startan Organizasyon firması, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden bugüne kadar toplamda 39 ihale aldı. Şirketin aldığı son ihale ise Mustafa Denizli’nin kızı Lal Denizli’nin yönettiği Çeşme Belediyesi’nden geldi. Çeşme Belediyesi’nin her yıl düzenlediği 3 günlük ‘Alaçatı Ot Festivali’ ihalesi, deprem ve salgın hastalıkları anında yapılan pazarlık usulüyle Startan Organizasyon firmasına verildi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in ‘Şatafattan kaçının’ açıklamasına rağmen Çeşme Belediyesi’nin bu festival için Startan Organizasyon firmasına ödediği para 15 milyon lira oldu.

Editör: Haber Merkezi