CHP Belediye Başkan adayı Özkan Yalım ve Ak Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Çakın’a yapılan göndermeli afiş için ilk açıklama bir basın mensubuna verdiği demeç ile “. Arkadaşlar dedi biz bana da bir öneri getirdiler; Yenilen Pehlivan Güreşe Doymaz’ yazılı pankart hazırlayalım astıralım’ dediler, karşı çıktım, bize yakışmaz dedim” sözleriyle Mehmet Çakın’dan gelmişti.

Gür: “Biz nezaketi biliyoruz” KJ

İYİ Parti Belediye Başkanı adayı Muhammet Gür’de, Mehmet Çakın’ın basın mensubuna yaptığı açıklamaya “Sadece projelerini eleştiririm. Biz nezaketi biliyoruz.” Diyerek cevap verdi.

"Aslında bizim astığımız afiş siyasetin o gergin yüzüne topluma biraz nükte katmak içindir. Demek ki amacına ulaşmış, pankart Türkiye’de gündem oldu.‘Al Birini Vur Ötekine’ zaten bizim seçim propagandamızdı.O pankartta bir hakaret yok, herhangi bir ifade de yok aslında, sadece bir mesaj var.O mesajda partilerin kurumsal yapılarına değil sadece iki tane adayına verilmiş bir mesajdır.Burada hiçbir hakaret yok. Buna benzer pankart çalışmalarımızın devamı gelecek.”

Gür: Mehmet Çakın’ın bu seçimi nasıl kazandığını çok iyi biliyoruz.

Muhammet Gür konuşmasında “2019 yılında iş başına gelirken Muhammet Gür’e attığı iftiraya bir tane özür diledi mi?” diyerek Mehmet Çakın’a seslendi.

“Bizi PKK, HDP, hainlikle ile eş tutan bir mesaj attılar. Uşak’ta bir kanal aracılığıyla da bu iftirayı attılar. Benden özür diledi mi? Uşak halkından özür diledi mi? Mehmet Çakın’ın bu seçimi nasıl kazandığını çok iyi biliyoruz.”

Editör: Semih Şah