Obalı “Ortak Listeyi Biz İstemiyoruz Gibi Bir Algı Var”

Millet İttifakı’nın ana muhalefeti olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Uşak’taki ortak liste tekliflerinin hepsini reddettiğini ve bu nedenle seçime parti olarak katıldıklarını belirten Ayşegül Obalı, listeyi İyi Parti olarak biz istemiyoruz gibi bir algı oluştu dedi.

Obalı “Bel Altı Siyaseti Yapmadım ve Yapmayacağım”

Obalı, “İttifak ve fermuar sistemini sormanızı beklerdim fakat sormadınız. Sanki burada ortak listeyi biz istemedik gibi bir algı yaratılmak isteniyor. Kendileri bana 3’üncü sırayı teklif etti. Benim teklifim ilk önce İYİ Parti çatısı altında 1 ve 2 olsun istedim. Sonra ittifak çatısı altında 1 siz 2 biz olalım dedim. Sonra CHP çatısı altında 1 biz ve 2 siz olun dedim. Sonra CHP çatısı altında 1 siz ve 2 biz olalım dedim. Bunu tabana kabul ettiremeyiz dediler ve bize 3’üncü sırayı teklif ettiler. Bunun üzerine bizler tek başımıza seçime gitme kararı aldık. Bunun abartılmış olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta belli bir algı yapılmaya çalışıldı. Beni ve teşkilatımı bilenler bilir ve hiçbir zaman için bel altı siyaseti yapmadım. Biz her zaman bir oy Kemal ve bir oy Meral’e veya bir oy Muhammet’e diye bir çalışma yaptık. İttifak ortaklarımızdan da bunu beklerdik ve yine biz birlik ve beraberliği bozmayız ve Cumhurbaşkanlığı ikinci turda da üzerimize düşeni yaparız. Ben asla bel altı siyaseti yapmadım ve yapmayacağım.” dedi.

Obalı “Cumhurbaşkanlığı İkinci Turda Üzerimize Düşeni Yaparız”

Obalı “Biz her zaman bir oy Kemal ve bir oy Meral’e dedik. İttifak ortaklarımızdan da bunu beklerdik ve yine biz birlik ve beraberliği bozmayız ve Cumhurbaşkanlığı ikinci turda da üzerimize düşeni yaparız” dedi. 

Editör: Uğur Medya