İyi Parti Uşak İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın açıklamasında İl Başkanı Ayşegül Obalı konuşmayı açtı.

Obalı “Yurt Dışı Oyları Hariç Muhammet Gür’ü Meclise Gönderdik”

Ayşegül Obalı yurt dışı oyları haricinde ellerinde bulunan veriler doğrultusunda İyi Parti Uşak Milletvekili adayı Muhammet Gür’ü meclise gönderdiklerini açıkladı.

Kaya “300 Sandıkta 480 Usulsüz Tutanak Mevcut” 

İyi Parti Uşak Gençlik Kolları Başkanı Yaşar Kaya ise açıklamasında 2 günlük yaptıkları çalışmalarda usulsüzlükler belirlediklerini ve 300 sandıkta 480 usulsüz tutanak mevcut olduğunu belirtti.

Kaya “Bizim Oylarımız CHP’ye, CHP’nin oyları Vatan Partisi’ne Yazılmış”

Kaya “1283 nolu Karaağaç Mahallesi’nde bulunan sandıkta CHP’nin 25, İyi Parti’nin 68 oyu mevcutken, YSK verilerine baktığımız da CHP’ye ait olan 25 oy Vatan Partisi’ne, İyi Parti’ye ait olan 68 oy ise CHP hanesine yazılmış ve buna benzer bir sürü sandıkta usulsüzlükler mevcut.”

Kaya “Hukuk Mücadelemizi Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”

Kaya “Biz hukuk mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Buradan da sizler aracılığı sesimizi duyurmanızı rica ediyoruz.” Dedi.

Yavuz “Kimse Oyların Yeniden Sayılmasından Korkmasın”

İyi Parti Uşak Belediye Meclisi Grup Başkanı Yasin Yavuz ise yaptığı açıklamada oy saymaktan, çuvalı açmaktan korkmasınlar diyerek itiraz ettikleri sandıkların açılıp sayılması gerektiğini söyledi.

Yavuz “Sonuca Etki Edeceğini Düşünüyoruz”

“Bizde ki verilere göre sonuçları etkileyen bir durum var. Burada görevlimiz de hata yapmış olabilir, devlet memuru sandık başkanı da hata yapmış olabilir. Ama burada kimse yeniden sayımdan korkmasın. 48 saattir bu verilere ulaştık ve herkesin oyu sonuca ulaşsın istiyoruz. Bu oyların sonuca etki edeceğini düşünüyoruz.” Dedi.

Gür “Bu İtirazlar Adaletin Tecelli Etmesidir”

Son olarak açıklamasını yapan İyi Parti Uşak Milletvekili adayı Muhammet Gür bu itirazların adaleti tecelli etmesi anlamıdır diyerek sandıkları açıp yeniden saymaktan kimse kaçınmamalı dedi.

Gür “Sandıkları Açıp Yeniden Saymaktan Kimse Kaçınmamalıdır”

Gür“Bu itirazlarımız adaletin tecelli etmesi anlamıdır. Hiç kimsenin iradesini tekrar sayılma ile ipotek altına alma gibi bir düşüncemiz yok. Tespit ettiğimiz bu kadar hatanın üzerine Uşak’ta ki tüm sandıkların tekrar sayılması talebimiz. Sandıkları açıp yeniden saymaktan kimse kaçınmamalıdır. Biz bu iradeye saygı duyuyoruz.” Dedi.

Editör: Uğur Medya