CHP Uşak Belediye Başkanı Adayı Özkan Yalım ve CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba Uşak Havalimanının açılması gerektiğini birçok kez dile getirmişti. 

Yalım: Havalimanı 2 yıldan fazla süredir kapalı

Özkan Yalım “Zafer Havalimanı yüzünden yaklaşık 2 yılı geçkin zamandır Uşaklı vatandaşlarımıza Zafer Havalimanına zorunlu tutan ancak Uşak havalimanına açmayan uçuşlara kapalı tutan eğitim uçuşlarının yapıldığı Uşak havalimanı haline geldi.”  

Karaoba: Yıllardır Havalimanını Açmalarını Söylüyoruz

Ali Karaoba’da “Havaalanımız var. Burada yıllardır yalvarıyoruz açın şu havalimanını diye ama yok. Neden zarar ediyormuş.” 

Siyasi adayların yanı sıra Uğur TV olarak mikrofon uzattığımız Uşaklı vatandaşlar da Havalimanın kapalı olmasına dair görüşlerini belirtmişti. 

2024 yerel seçimlerine sayılı günler kala Muhammet Gür ise sosyal medya hesabından paylaştığı bir video ile Uşak Havalimanı sorunu dile getirdi.

Himmet Yaşar’dan Havalimanı ile ilgili cevap Geldi

Havalimanı sorunu için 5 yıl içerisinde hiçbir şey yapılmazken AK Parti İl Başkanı Himmet Yaşar’dan Havalimanı ile ilgili Muhamet Gür'e cevap geldi. 

Havalimanını açmak Belediye Başkanının işi değildir ifadelerini kullanan Himmet Yaşar en kısa zamanda biz bunu gerçekleştireceğiz diyerek yeniden söz verdi. 

Editör: Uğur Medya