Eşme Kaymakamlığı himayelerinde, Eşme Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü koordinatörlüğünde 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında bir program düzenlendi. Programa, Eşme Kaymakamı Selin Sarı'nın yanı sıra Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekai İnan, ilçe protokolü ve vatandaşlar katılım sağladı.

Engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek, onları topluma kazandırmak, hayat standartlarını yükseltmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla kutlanan Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında, engelli bireylerle empati kurmak amacıyla göz bantlarıyla sesli betimlemeli kısa film izlendi. Ardından, özel gereksinimli bireylerin kendi yaşama tecrübeleri ve beklentileri hakkında engelsiz yaşam sunumu yapıldı.

Bayram Tatilinde Uşak’ta Trafik Düzenlemesi Bayram Tatilinde Uşak’ta Trafik Düzenlemesi

Program, Uşak Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Üzeyir Emre Kıyak'ın sunumuyla devam etti. Sunumun ardından programa katkı verenlere Eşme Kaymakamı ve Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü tarafından hediyeler takdim edildi. Katılımcıların soruları cevaplanarak toplu fotoğraf çekimiyle sona eren programda, erişilebilir ve engelsiz bir yaşama dikkat çekilerek farkındalık oluşturmak hedeflendi.

Programa Eşme Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Rasim Arslan, Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekai İnan, İl Müdür Yardımcısı Koray Acar, Şube Müdürü İbrahim Karadedeli ve sosyal hizmet çalışanları da katılım gösterdi. Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Eşme programına güçlü bir katılım sağladı.

Kaynak: Alp Arslan Dur

Kaynak: Alp Arslan Dur