Kira Artışlarında %25 Sınırı Kaldırılıyor mu? Kira Artışlarında %25 Sınırı Kaldırılıyor mu?

Buluşmaya katılan Erdoğan yaptığı konuşmada “81 ilden 2 bini aşkın sektör temsilcisinin aynı çatı altında buluştuğu bu programın, tarım ekosisteminin gelişmesine katkı sunacağına yürekten inanıyorum. Tarımda Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği, Coğrafi İşaretli Ürünler ve Tarımda Markalaşma, Tarımın Geleceği teması altında yapılan ve yapılacak olan tartışmaların sektörümüz açısından yol gösterici olmasını temenni ediyorum. 1863 yılından beri Ziraat Bankamız, Türk tarımının lokomotifi oldu. 160 yılı aşkın süredir çiftçimizin, üreticimizin yanında yer alan Ziraat Bankamıza ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum. Ülkemizin kalkınmasına, ekonomimizin büyümesine, sofralarımıza ulaşan çeşitli nimetlerin üretimine alın teri dökerek vesile olan çiftçilerimize selamlarımı ve saygılarımı gönderiyorum.” Açıklamasında bulundu.


Erdoğan Tarım Ekosistemi Buluşmasında Tarım alanına yeni destekler açıkladı. Erdoğan, genç çiftçi ve kadın çiftçi kredi limitlerinin 1,5 milyon liradan 2,5 milyon liraya çıkarıldığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Tarım kredilerinin tutarının 480 milyarı aştı. Gayemiz insanları doğdukları yerde doğar hale getirmek 5 milyar lira ivme desteği sağlayacağımız 7 bin projeyi ve hak sahiplerini bugünden itibaren Tarım ve Orman Bakanlığı açıklamaya başlayacak. Organize tarım bölgesi yatırımı yapacak üreticilerimize ve birinci derecede tarımsal amaçlı örgütlerimize de ilk defa ilave faiz indirimi uygulanacak” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamaların yanı sıra Erdoğan “Küçük ekipman kredisinin limitini 150 bin liradan 250 bin liraya çıkarıyoruz. Küçükbaş hayvan üreticilerimize işlerini büyütmeleri, hayvan sayılarını çoğaltmaları, atıl işletme kapasitelerini üretime kazandırmaları amacıyla verilen kredinin limitini ise 400 bin liradan 600 bin liraya getiriyoruz. Büyükbaş süt hayvancılığı ile iştigal eden üreticilerimiz için bu rakamı 1,5 milyon liradan 2,5 milyon liraya yükseltiyoruz. Genç çiftçi kredisinin limitini 1,5 milyon liradan 2,5milyon liraya artırıyoruz. Kadın çiftçi kredisinin limitini de aynı şekilde 1,5 milyondan 2,5 milyon liraya yükseltiyoruz” diyerek yapılan değişiklikleri halka açıkladı.

Editör: Uğur Medya