CHP'nin 2024 yerel seçimleri için belirlediği Uşak Belediye Başkan adayı resmi olarak açıklandı. Parti yönetimi tarafından yapılan toplantının ardından Uşak Belediye Başkanlığı için CHP adayı olarak gösterilen isim, Özkan Yalım oldu. Bu kararın ardından Uşak'taki adaylık yarışı CHP cephesinde sona ermiş oldu.

Özkan Yalım Kimdir?

Özkan Yalım, 1969 yılında Eşme'nin Köylüoğlu köyünde doğdu. Eğitimini 1985 yılında Eşme Lisesi'nde tamamladıktan sonra 1990 yılında Belçika'ya turist olarak gitti. Burada temizlik işçiliği ve şoförlük gibi işlere başlayan Yalım, daha sonra 2 araçla nakliye işine girdi ve kısa sürede TIR filosu haline getirdi. 2007 yılında Bulgaristan'ın Avrupa Birliği'ne girmesiyle nakliye sektöründeki eksikliği doldurmak amacıyla yeni bir şirket kurdu. Ayrıca 2008 yılında Sivaslı ilçesine yatırım yaparak akaryakıt istasyonu açtı. Nakliye ve iş makinası sektörüne de giren Yalım, Uşak'ta 160 kişiye istihdam sağlayan işletmeler kurdu.

Evli ve üç çocuk babası olan Özkan Yalım, Fransızca ve Bulgarca dillerini bilmektedir. 27. dönemde CHP Uşak milletvekili olarak Meclis'e giren Yalım, 2024 yerel seçimleri için CHP'den Uşak Belediye Başkanı adayı olarak gösterildi.

Yalım “Kazanan Uşak ve Uşaklı Olacak”

MHRS'de Onaylı Randevu Dönemi: Randevu Onayı ve Detayları MHRS'de Onaylı Randevu Dönemi: Randevu Onayı ve Detayları

Adaylık açıklamasında Yalım, Uşak'ı yönetmek, kalkınmayı sağlamak, halka konforlu yaşam alanları sunmak ve hizmet etmek amacıyla CHP Uşak Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu belirtti. Kamuoyu yoklamalarında büyük destek gördüğünü ve parti içinde oy birliğiyle seçildiğini ifade ederek, Uşak için çalışacaklarını vurguladı ve partisine, şehrine ve örgütüne hayırlı olmasını diledi.

Editör: Uğur Medya