TOKİ’nin "İlk Evim Arsa" projesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından iki yıl önce ilan edilmişti. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olarak tanıtılan bu projeye, dar gelirli vatandaşlar büyük ilgi göstermiş ve gerekli ücretleri ödeyerek hak sahibi olmuşlardı. 

CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba, bu konuyu gündeme getirerek vatandaşların yaşadığı mağduriyeti dile getirdi.

Uşak ve Gediz'de Korkutan Yangınlar: Fabrikalar ve Tarlalar Tehdit Altında! Uşak ve Gediz'de Korkutan Yangınlar: Fabrikalar ve Tarlalar Tehdit Altında!

Karaoba, birçok şehirde arsaların bölgesi ve parsellerinin dahi belli olmadığını vurguladı. TOKİ ve CİMER’e yapılan başvuruların yanıtsız kaldığını belirten Karaoba, "Vatandaşlarımız iki yıl önce ödemelerini yaptılar, ancak şu anda ne bir muhatap bulabiliyorlar ne de projede bir ilerleme görebiliyorlar. Bu proje ne durumda?" diye sordu.

Karaoba, dar gelirli vatandaşların büyük umutlarla beklediği bu projede yaşanan aksaklıkların bir an önce giderilmesi gerektiğini ifade etti. TOKİ ve ilgili kurumlara çağrıda bulunarak, projeyle ilgili şeffaf ve bilgilendirici bir açıklama yapılmasını talep etti. Karaoba, "Halkımızın mağduriyetinin giderilmesi için bu sorunun çözülmesi ve gerekli adımların atılması gerekiyor. Vatandaşlarımızın haklarının korunması ve projelerin zamanında tamamlanması için mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

Editör: Uğur Medya