BİLSEM kesin kayıt hakkı kazanan öğrenciler MEB tarafından belirlendi ve bugün erişime açılacak. 28 Temmuz tarihine kadar devam eden bireysel değerlendirme sürecinin ardından değerlendirmeye geçen BİLSEM, bireysel değerlendirme sonuçları için açıklama yapacak. Açıklamanın akabinde 14-31 Ağustos tarihleri arasında kazanan öğrencilerin kesin kayıt işlemleri gerçekleştirilecek.

Bilsem Sonuçları Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?

BİLSEM bireysel değerlendirme aşaması 15 Mayıs ve 28 Temmuz tarihleri aralığında gerçekleştirildi. Kayıt hakkı kazanan öğrenciler 4 Ağustos’ta MEB’in Web sitesi üzerinden ilan edilecek.

Sonuç ekranına ulaşmak için linke tıklayınız:

https://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/diger/Ss/2022/bilsem_19082022_dvutmzybc/Ss.asp

Bilsem Kesin Kayıtlar Ne Zaman Yapılacak?

BİLSEM’ kayıt hakkı kazanan öğrenciler işlemlerini 14-31 Ağustos tarihleri aralığında yapacaklar.

Uşak Turhan Akçay Bilim ve Sanat Merkezi Kazanan Öğrencileri Bekliyor

BİLSEM sonuçlarına göre Uşak’ta sınava giren ve kazanan öğrenciler Uşak Turhan Akçay Bilim ve Sanat Merkezi’nde eğitim görebilecekler.

Uşak Turhan Akçay Bilim ve Sanat Merkezi üstün veya özel yetenekli öğrencilerin, bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamayı amaçlayan zekâ, yaratıcılık, sanat, liderlik kapasiteleri veya özel akademik alanlarda yaşıtlarına göre yüksek düzeyde performans gösteren ve konunun uzmanları tarafından üstün veya özel yetenekli olduğu belirlenen öğrencilere yaşantısal bir eğitim vermektir.

Editör: Uğur Medya