Gülsüm Bayraktar yaptığı sosyal medya paylaşımı ile istifasını bildirerek nedenine dair açıklamalarda da bulundu.

Bayraktar içinde bulunduğu partinin aile şirketi haline getirildiğini dile getirerek bu oluşumun içerisinde yer almak istemediğini İYİ Partiden ve Belediye Meclis Üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Bayraktar, İYİ Parti'nin kadın politikaları başkanı olarak sırlamasının duyulması üzerine yüzlerce kişiden destek mesajı aldığını belirterek teşekkürlerini iletti.

2020 yılında emekli olduktan sonra İYİ Parti’ye katıldığını ve son iki yıldır da İYİ Parti Uşak İl Kadın Politikaları Başkanı olarak görev yaptığını ifade eden Bayraktar, “ Belediye Meclis Üyesi aday listesinin liyakatsiz ve İl Başkanımızın yakın çevresinden oluştuğunu gördüm. Düne kadar partimize bile gelmeyen kişilerden listemizin oluştuğunu gördüm. Emek veren kadınların göz ardı edildiğini gördüm.” Dedi.

Bayraktar, açıklaması sırasında "Genel başkanı kadın olan bir parti olarak, diğer siyasi partilerin kadın kolları başkanlarının ön sıralarda yer alması, Kadın Politikaları Başkanı olarak 12. sırada yer almam bize gönül veren Uşaklı kadınlar tarafından hayretle karşılanmıştır. Bu duruma sessiz ve seyirci kalan İYİ Parti Uşak Belediye Başkan adayı Muhammet Gür'ü de şaşkınlıkla karşılıyorum. Bu süreçte bize destek veren binlerce Uşaklı kadınlarımıza göstermiş oldukları teveccühten dolayı teşekkür ediyorum. Takdiri Uşak halkına ve Uşaklı kadınlara bırakıyorum." İfadelerini kullanarak konuşmasını sonlandırdı.

Editör: Uğur Medya