Program, Saadet Partisi Uşak İl Binası'nda sivil toplum örgütleri, mahalle muhtarları ve partililerin katılımıyla gerçekleştirilen kahvaltı etkinliği ile başladı.
 

Dağgezen “11 Yıl Aradan Sonra Yeniden TBMM’deyiz” 

Açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Uşak İl Başkanı İbrahim Dağgezen, 2002 yılından beri Saadet Partisi'nin TBMM'de temsil edilmediğini belirterek, 2023 genel seçimlerinde Gelecek Partisi ile birlikte 20 milletvekiliyle mecliste yer aldıklarını ifade etti.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez ise yaptığı açıklamada, Millet İttifakı olarak son seçimlerde başarılı bir performans gösterdiklerini söyleyerek, seçimlerden sonra AK Parti'nin zaferine rağmen ülkenin kötü gidişatının her geçen gün arttığını ifade etti.

Bitmez “%48’lik Bir Oy Oranı Almamız Başarıdır”

Bitmez “Bunu başarısız görmek bunu değersiz görmek doğru bir şey değil. Bu dediğim gibi çok farklı dünya görüşlerine siyasi yelpazeye sahip partilerin bir araya gelerek aldıkları çok başarılı bir sonuçtur. Bunu bu şekilde ifade ediyorum seçimlerin kazanılmamasını örtecek bir durum olarak söylemiyorum. Yani seçim başarısı açısından yeterli değildir ama bu ittifakın bir araya gelerek %48'lik bir oy oranında varmış olması başarıdır.” Dedi.

Bitmez “Ak Parti İktidarı İnsanlarımızı Sıkıntı Çekmeye Mahkûm Etmiştir” 

Bitmez “4 aylık süreçte gördüğümüz şudur ülke insanımızın bekleyen sorunlarının çözümüne yönelik doğru düzgün bir adım atılamamıştır. Bilakis ülke insanımız başta ekonomik alanda sonra hak ve özgürlükler alanında ve diğer politikalarda daha fazla sıkıntı çekmeye mahkûm edilmiş vaziyettedir. Bu çerçevede hayat pahalılığı fiyat artışları petrole gelen iki kat zam alım gücünün düşmesi döviz oranındaki döviz kurundaki yüksek artışlar ülke insanımızı daha da fakirleştirmiş durumda eğitimde beklenen değişiklikler yapılamamış. Diğer alanlarda tarımda bir değişiklik yapılamamış milletin her kesiminde insanımızın yüzünü güldürecek bir adımlar atılamamıştır. Bu çerçevede şunu söylemek istiyorum Türkiye'nin her zamankinden daha fazla Saadet partisine ihtiyacı var diye burada huzurlarınızı da ifade etmek istiyorum.” Dedi.
 

Editör: Uğur Medya