Uşak şehir içi ulaşımında sıklıkla tercih edilen toplu taşıma araçlarında fiyat artışı talep edildi.

Fiyatı 5 TL olan öğrenci biletinin 7,5 TL olması istendi. Tam biletlerin ise 7,5 TL olan fiyatı 10 TL olması talep edildi.

Uşak Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından Uşak Belediyesi'ne yapılan zam talebi, Uşak Belediye Meclisi'nin gündemine alındı ve oy birliğiyle ilgili komisyona sevk edildi.

Zammın meclisten onay alması durumunda, indirimli yolcu taşıma ücretine %50 ve tam yolcu taşıma ücretine ise %33,33 oranında zam uygulanacak.

Korkmaz “Tüm Maliyetler Arttı”

Uşak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, zam talebinde bulunduklarını ve bunun temel sebebinin maliyet ve ücretlere yapılan zam olduğunu kaydetti. Artan enflasyonun şoför esnafının işlerini çıkmaza soktuğunu belirten Korkmaz, “Zamla ilgili talepte bulunduk ve bu konu Belediye Meclisi’nin plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi. Şu anda 5 TL indirimli ve 7,5 TL de tam yolcu taşıma bedeli alıyoruz. İndirimli yolcu taşımayı 7,5 TL ve tam yolcuyu da 10 TL yapmak istiyoruz. Seçimden önce az bir zam olmuştu ama memlekette enflasyon arttı. Yakıt fiyatları sürekli artıyor. Emekli maaşı ve asgari ücrete de zam geldi. Şoför esnafı yakıtın yanı sıra yanında personel de istihdam ediyor. Bunlara maaş ve sigorta primi ödüyor. Bu maliyet nasıl çıkacak?” dedi.

Editör: Uğur Medya