Tatbikata 28 Kurum ve Kuruluş Görevlisi Katıldı

Uşak Valisi Turan Ergün'ün başkanlığında, ''Orman Yangın Temalı Yerel Düzey Masa Başı Plan Tatbikatı’’ başarıyla düzenlendi. Bu önemli tatbikata, toplamda 28 kurum ve kuruluşta görevli personel katıldı.

Plan Tatbikatı İki Şekilde Yapılabilir

Tatbikatta konuşma yapan Uşak Valisi Turan Ergün plan tatbikatların iki şekilde yapıldığını ve bunların alanda yapılan ve masa başı tatbikat olduğunu söyledi.

Ergün ‘’Bugün Masa Başı Tatbikatı Türünü Gerçekleştireceğiz’’

Ergün ‘’Tatbikatlar iki şekilde olur. Afat il müdürümüzün belirttiği gibi bir masa başı tatbikatıdır. Bunlar daha çok planlama herkes şu an alandaymış, insanlar varmış gibidir. Oraya gitmeden uygulama yapılmadan yapılan tatbikatlardır. İkincisi de alanda yapılan tatbikatlardır. Bugün biz alana gitmeden masa başı tatbikat türünü gerçekleştireceğiz.’’ Dedi. 

Planlama Yapılmadığında Ciddi Bir Kargaşa Ortaya Çıkıyor

Vali Ergün, konuşmasının devamında tatbikat yapmanın öneminden bahsetti ve planlamaları önceden yapmazsanız ciddi bir kargaşa ve başıbozuklukla karşılaşılıyor diyerek ekledi.

Ergün ‘’Öyle Bir Durumda İnsanın Aklına Daha Kolay Geliyor’’

Ergün ‘’Bu tatbikat uygulamalı olmadığından bilgiye düzeyinde kalacak. Onun için bu tatbikatlar sahaya çıkmadan önce antrenmanlara benzer. İnsan antrenmanda öğrendiklerini sürekli tekrarladığı şeyleri, öyle bir durumda karşılaştığında daha kolay aklına geliyor ve uyguluyor. Eğer bu planlamaları önceden yapmazsanız ciddi bir kargaşa ve başıbozuklukla karşılaşıyorsunuz.’’ Dedi. 

Editör: Uğur Medya