Özkan Yalım başkanlığında gerçekleştirilen Uşak Belediye Meclisi Mayıs Ayı ikinci oturumunda Önder İmam Hatip Lisesi mezunları ve mensupları Derneği ile İşbirliğinin iptal edilmesi maddesi oylamaya sunuldu.
Oylama öncesinde söz alan AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nuri Demir TÜGVA ve ÖNDER İmam hatip Mezunları Derneği’nin gençlerin yetişmesi ve boş zamanlarını değerlendirmesi için kurulduğunu belirterek, Uşak’a kreş yapılacaksa daha sağlıklı bir alanda yapılmasını dile getirdi.


Demir “Din Düşmanlığı Noktasında Karşı Çıktığınızı Düşünmüyorum”

“ÖNDER kuruluşu da gençliğimizin eğitimi gençliğimizin boş vakitlerini daha iyi değerlendirmesi noktasında gençlerin talep ettiği konu başlıkları altında faaliyet üretmeye gayret eden bir kurumdur. Ebetteki takdir meclisin ve şahsınızındır. Sizlerin Uşak gençliğinin daha iyi yetişmesi için faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların karşısında olduğunuzu düşünmüyorum. ÖNDER İslami bir kesime mensup olduğu için din düşmanlığı noktasında karşı çıktığınıza da inanmıyorum. Bu olayları sağlıklı bir şekilde incelemenizi sizlerden rica ediyorum. Eğer Uşak iline kreş yapılacaksa daha sağlıklı bir alanda kreş yapıldığı takdirde sonuna kadar destek olacağımız belirtmek istiyorum” 

Nuri Demir’in bu açıklamalarının üzerine Özkan yalım Elhamdülillah Müslümanız diyerek İmam hatip liselerinden mezun olan gençler için gençlik merkezlerinin olduğunu, kreş açmak için en uygun konumun bu mahallede olduğunu belirtti. 

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi Hayatını Kaybetti İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi Hayatını Kaybetti

Yalım “Kreş Yapmak İçin En Uygun Bölgeyi Seçtik”

“Elhamdülillah Müslümanız. O konuda hiçbir sorun yok. İmam hatip liselerinden mezun olan arkadaşlarımızın başımızın üzerinde yeri var. Bu arkadaşlarımızı Atapark, Dikilitaş gençlik Parkı gibi birçok yerde bulunan gençlik merkezlerine davet ediyorum. Oralarda ağırlayacağımız ve gerekli dersleri vereceğimizi de belirteyim. Anaokulu öğretmenlerimizden aldığımız bilgilere göre oraların oldukça uygun olduğuna ve mahalledeki yaşayan ailelerin çok daha ihtiyaç sahibi olduğundan dolayı o bölgenin daha uygun olduğu kararına geldik.”  

Uşak’ta ÖNDER İş Birliği Protokolü İptal Edildi

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği ile iş birliği protokolleri, oy çokluğuyla kabul edildi.

Editör: Uğur Medya