Ertunç ‘’İzmir Mitingi 16 Eylül’de’’

Eğitim Sen Uşak Şube Başkanı Deniz Ertunç, 16 Eylül tarihinde İzmir’de miting düzenlediklerini açıkladı.

‘’16 Eylül tarihinde İzmir’de laikliği destekleyen bütün kurum ve kuruluşlar ile bir miting düzenliyoruz.’’ Dedi.

Muşlu ‘’Karma Eğitim Çocukların Bir Arada Kişiliklerini Geliştiren Bir Süreçtir’’

MYK Genel Yüksek Öğretim ve Eğitim Sekreteri Sinan Muşlu, Kız çocuklarının okula gitmemesinin sebebinden bahsederek esas amacın laik eğitim anlayışını ortadan kaldırmak olduğunu söyledi.

Muşlu ‘’Karma eğitim kız ve erkek çocukların bir arada birbirlerini bilerek farklı cinsiyet kimliklerini bilerek uyum içerisinde kişiliklerini geliştiren bir süreçtir. Kız çocuklarının okula gitmemesinin sebebi karma eğitim değil, kız çocuklarımızın erken yaşta evlendirilmeleridir. Kız çocuklarımızın tarlalarda, bağlarda, bahçelerde ucuz işçi gücü olarak çalıştırılmasıdır. Okullardan alınıp tarlalarda, bağlarda, bahçelerde çalıştırılmasından kaynaklıdır. Erken yaşta evlendirilmesinden kaynaklıdır. Bunun sorumluluğunu karma eğitimin üzerine atarak esas amacın hedefin laik eğitim anlayışın bilimsel demokratik eğitim anlayışını ortadan kaldırmaya yönelik girişimdir.’’ Dedi.

Balkan ‘’Yetkinliğini Kanıtlamış Binlerce Öğretmen Atama Bekliyor’’

Özel Eğitim Öğretmenleri Sendikası Temsilcisi Özlem İlhan Balkan, yetkinliğini kanıtlamış binlerce öğretmenin atama beklediğinden bahsederek bambaşka bir sektörden insanların okullara girmesine teknik olarak da şahsi olarak da karşı olduğunu ifade etti.

Balkan ‘’Her ne kadar bakanımız kabul etmese de yetkinliğini kanıtlamış eğitim sektöründe çok iyi yerlere gelmiş binlerce öğretmemiz atama beklerken bambaşka bir sektörden bambaşka bir noktadan bakan insanların okullara girmesine açıkçası teknik olarak da şahsi olarak da karşıyım.’’ Dedi.  

Ertürk ‘’Eğitim-Sen’in Bu Faaliyetini Destekliyoruz’’

Veli-Der Uşak Şube Başkanı İsmail Ertürk, konuşmasında Eğitim-Sen’in bu faaliyetini desteklediğinden bahsetti.

Ertürk ‘’ÇEDES’e karşıyız. Laik eğitim, laik yaşam savunduğumuz kriterlerden en önemlisidir. Bu amaçla Eğitim-Sen’in bu faaliyetini destekliyoruz.’’ Dedi.
 

Editör: Uğur Medya