Uşak, genç hentbol yeteneklerinin bir araya geldiği anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Hentbol Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı Hentbol Turnuvası, 13-15 yaş grubu genç sporcular arasında gerçekleştirildi. 

Turnuvaya, Uşak ve Banaz ilçesinden toplam 5 takım katıldı. Uşak Yurdum Spor Kulübü, Uşak Gençlik Spor Kulübü A ve B takımları, Banaz Gençlik Spor Kulübü A ve B takımları ile Uşak Gençlik Merkezi Spor Kulübü, hentbol sahnesinde yeteneklerini sergileme fırsatı buldu.

Turnuvaya katılan Hentbol Uşak İl Temsilcisi Recep Karahan, Uşak Gençlik Spor Antrenörleri Kadir Arı ve Pelin Sarıçam Uğur TV mikrofonlarına verdikleri demeçte hentbol sporunu ülkemizde daha fazla kitleye ulaştırmak ve dünyada ülkemiz adına dereceler almayı hedeflediklerini belirttiler.

Karahan “Hentbol’u 7’den 70’e Herkese Tanıtmak İstiyoruz”

Recep Karahan “Amacımız hentbolu bütün yaş gruplarında il bazında ülke bazında herkese sevdirebilmek. 7'den 70'e herkesle hentbol yapabilmek. Bugün ki asıl amacımız 30 Ağustos Zafer Bayramı'ndan dolayı bir turnuva düzenledik. Bayanlarla düzenlediğimiz turnuvada katılım oldukça çok güzeldi. Geldiğimiz senelere göre şu an hentbol kısaca bahsetmek istiyorum. Bundan 3 yıl önceye kadar 4 yıl önceye kadar biraz daha aktifleştik. 5 hakemimiz vardı şu an 60 hakemimiz 4 gözlemcimiz var. Yıllık bazda 200 maça kadar çıktık. Ama burada özellikle şunu söylüyorum Uşak halkına maçlarımıza davet ediyorum. Bizim bir hedefimiz var 2 lig bayanlara çıkmak tabii ki de bu işler sponsorla oluyor. Bunlarla beraber burada biz sadece top oynamıyoruz. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan korumak için en büyük ilacımız spor. O yüzden herkesin spora özellikle hentbola sahip çıkmasını istiyoruz.” Dedi.

Arı “Amacımız Milli Takıma Hentbol Sporcuları Yetiştirmek”

Kadir Arı “Güzel ilimizin İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü’müzün ve İl Müdürlüğü’müzün düzenlemiş olduğu temsilcimizin de destek çıktığı küçük yaş gruplarında bir turnuva düzenlemekteyiz. Tabi bu ilimiz için güzel bir şey ilerisi için güzel bir şey. Biz kendimiz de İl Müdürlüğüne bağlı hentbol antrenörleriyiz çocuklarımızı elimizden geldiğince yetiştirmeye çalışıyoruz. Halkımıza tanıtmaya çalışıyoruz branşımızı. Bu şekilde ilerisinde devam ettirip ileride il bazında dereceler yapıp milli takıma sporcular gönderme amacındayız. Tabii bunlar da başlangıç olarak çok güzel oluyor çocuklar için bu turnuvanın amacı budur bu şekilde ifade edebilirim. Şu an 13, 14 ve 15 yaş grupları arasında kız çocuklarımızın müsabakaları burada gerçekleştiriliyor. Hani ülkemizde de zaten sizin de tabir ettiğiniz gibi hentbol branşı çok reva görmüyor. Ama tabii bizim buradaki hedeflerimiz ilk önce ülke çapında başarılı sporcular yetiştirerek ismimizi yurt dışında duyurmak olacak. Ondan sonra zaten başarı geldikçe ülkemiz sporu tanıyacak benimseyecek.” Dedi.

Sarıçam “Uşak Gençlik Spor Ailesi Olarak Sporu Tabana Yayıyoruz”

Pelin Sarıçam “Uşak Gençlik Spor ailesi olarak sporu tabanına yaydık ve sevdiriyoruz çocuklara. Hentbol biliyorsunuz pek fazla bilinmeyen bir branş. Hentbolu tanıtıyoruz, sevdiriyoruz tabana yaydık. Çocuklarımızla turnuvaları çoğaltıyoruz. Sağ olsun gençlik sporumuzda bize destek çıkıyor. Ben buradan velilere seslenmek istiyorum 7'den 77'ye herkesi bekliyoruz hentbola. Bütün çocuklar burada gördüğünüz gibi dışarıda olmak yerine spor yapıyoruz çocuklar mutlu biz mutluyuz.” Dedi.

Katılımcı takımlar arasında çekişmeli ve keyifli müsabakaların yaşandığı turnuvanın sonunda Uşak Gençlik Spor Kulübü A takımı birinci olarak zaferle ayrılırken, diğer takımlar da gösterdikleri performansla takdir topladı. Ödül töreninde, dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Hentbol Uşak İl Temsilcisi ve Gençlik Spor Antrenörleri tarafından takdim edildi.

Editör: Uğur Medya