Maçta Aliağaspor üstün bir performans sergileyerek 4-1'lik skorla galip gelerek Uşakspor'a kupada şans tanımadı.Uşakspor ise beklenen performansı gösteremedi ve moral bulamadı.

Uşakspor: 1 - Aliağaspor: 4

Karşılaşma bugün saat 14:00'te 1 Eylül Stadyumu'nda gerçekleşti. Aliağaspor, maça hızlı bir başlangıç yaparak 17. dakikada Hasan Çelik ve 27. dakikada İsmail Kulet'in golleriyle ilk yarıyı 2-0 önde tamamladı. İkinci yarıda da moralli bir şekilde sahaya çıkan Aliağaspor, 73. dakikada Seçim Can Koç ve 84. dakikada Hasan Çelik'in golleriyle skoru 4-1'e taşıdı. Uşakspor'un tek golünü ise 76. dakikada penaltıdan Eray Gürcan kaydetti ve karşılaşma, Aliağaspor'un 4-1'lik galibiyeti ile sonuçlandı.

Karşılaşma sonrasında Uğur TV mikrofonlarına özel olarak konuşan Uşakspor Teknik Direktörü Nazım Gülay, hedeflerinin ligdeki performansları olduğuna vurgu yaparak Aliağaspor'u galibiyetleri için tebrik etti.

Gülay “Lig Bizim İçin Daha Önemli”

“Genç oyuncularımızı görme fırsatı oldu bizim için bizim için bugün skor önemli değil çok fazla. Yani onların bir seviyelerini görmek istedik karşı rakip takımda zaten genç oyuncularla oynadı hem kendilerini görmeleri açısından bu bizim için önemli hem buranın çok değerli bir lig olduğunu anlamaları gerekiyor. Bu fırsatı onlara verdik onlar da gördü onlar da biz de ders çıkaracağız bunlardan buranın ne kadar kıymetli ne kadar iyi bir lig olduğunu ve buraya sarılmaları gerektiğini bu skor onları gösterecek. Bizim için lig daha önemli yani kupada bir tur atlayıp diğer turda zaten üst ligdeki takımlar geliyor. Deplasmana gidiyorsun yani büyüklerin küçükleri yediği bir kupa bu. Yani lig bizim için önemli olduğu için burada tur atlayıp atlamamak bizim için çok önemli değil.” Dedi. 

Editör: Uğur Medya