Kulis Haber: Uşakspor'da Neler Oluyor? Kulis Haber: Uşakspor'da Neler Oluyor?

Üst üste değişen teknik direktör ve takımdan ayrılan oyuncuların yerine ara transfer döneminde 17 yeni oyuncuyu kadroya dâhil etti. Özellikle savunma hattını güçlendirmeye odaklanan Uşakspor, aldığı bu yeni oyuncularla kadrosunu güçlendirdi.

Uşakspor'un başına geçen Serhat Pekmezci liderliğindeki yönetim, önemli değişiklikler yaparak takımı canlandırmaya çalışıyor. Bu kapsamda, Eskişehir'den İdris Öztürk, Torosgücü'nden Yusuf Can Kutlu gibi tecrübeli isimlerin yanı sıra Pazarspor'un kalecisi Mehmet Akif Önal da Uşakspor'a katıldı.

Ancak, en dikkat çekici hamleler savunma hattında gerçekleşti. Takımın savunma güvenliğini artırmak adına stoper mevkisine Nazilli Belediye'den Değer Mehmet Çakmak, Orduspor'dan Batuhan Berkay Fındık ve İskenderun'dan Bayram Enes An gibi yetenekli oyuncular transfer edildi. Ayrıca sağ bekte Zonguldak Kömürspor'dan Koray Tekin Bulman ve sol bekte Karabük İdmanyurdu'ndan Yasin Özdemir gibi isimlerin takıma katılmasıyla defans hattı önemli ölçüde güçlendirildi.

Orta saha ve hücum hattında da önemli değişiklikler yaşandı. Amasyaspor'dan Tayyarcan Aytekin ve Sivas Dört Eylül'den Abdullah Berk Keleş gibi orta saha oyuncularıyla takviye yapıldı. Ayrıca, ileri uçta Sivas Dört Eylül'den Tan Yavru ve Karatay Termal'den Yusufhan Çalık gibi golcü oyuncuların eklenmesiyle hücum hattı da güçlendirildi.

Takımın yüksek ihtimalle küme düşmesi beklenirken önümüzdeki maçlardaki performansıyla birlikte, yapılan bu hamlelerin ne kadar etkili olacağı merakla bekleniyor.

Editör: Semih Şah